PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-01-23
Effect Glass zrealizował inwestycję w Kielcach
Wraz z końcem 2016 roku zakończono w zakładzie firmy w Kielcach zaplanowane prace inwestycyjne i montaż wyposażenia na wydziale szyb ...

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Wraz z końcem 2016 roku zakończono w zakładzie firmy w Kielcach zaplanowane prace inwestycyjne i montaż wyposażenia na wydziale szyb specjalnych. Nowy wydział zwiększa moce produkcyjne o około 20 % oraz rozszerza asortyment oferowanych wyrobów gotowych o szkło i szyby dedykowane realizacjom obiektowym. Sprzęt zakupiono u znanego i cenionego producenta Lisec Austria GmbH.

W zakładzie Effect Glass powstały dwie dodatkowe linie do rozkroju szkła monolitycznego i laminowanego wraz z automatycznymi portalami załadowczymi i miejscem magazynowania przy stole 110 rodzajów szkła jednocześnie. Jeden ze stołów do rozkroju posiada most o długości 6000 mm do szkła laminowanego oraz możliwość rozkroju łuków na szkle laminowanym.

Zamontowano nowe dwie automatyczne linie do zespalania szkła, mogące wykonać szyby zespolone o wymiarach do 2500 x 3500 mm oraz 3000 x 6000 mm i grubości pakietu do 100 i 80 mm. Na liniach jest możliwe wykonanie również szyb zespolonych 3-komorowych. Zespolenie wtórne szyby odbywa się automatycznie wybraną masą: tiokol lub silikon UV. Dodatkowe silikoniarki umożliwiają wykonywanie przeszkleń semistrukturalnych i strukturalnych w oczekiwanych ilościach i o zaawansowanych rozwiązaniach.


W zakładzie przybyła linia technologiczna do zatępiania szkła. W skład linii wchodzi zatępiarka pasowa KSR i myjnia szkła. Maksymalny rozmiar obrabianych w niej szyb wynosi 3000x6000 mm.

Nowoczesna linia do produkcji szkła laminowanego z autoklawem umożliwia oferowanie szkła w maksymalnym rozmiarze 2800x5100 mm i grubości do 100 mm. Linia ta może produkować również

grube szkło kuloodporne i podłogowe, które do tej pory nie było specjalnością tego zakładu. W kilku miejscach pojawiły się manipulatory przemysłowe, wspomagające pracę pracowników.

Zrealizowana inwestycja rozszerzyła wachlarz oferowanych wyrobów i zwiększyła możliwości wytwórcze o szkło i szyby o bardzo dużych wymiarach, szyby do przeszkleń strukturalnych oraz szkło indywidualnie laminowane, co umożliwia realizację złożonych i specjalistycznych zamówień od klientów.

Więcej informacji na www.effectglass.eu
EFFECT GLASS S.A. 
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass