PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-02-09
Certyfikat AGC dla Effect Glass
Effect Glass otrzymał certyfikat huty AGC nadający firmie uprawnienia do przetwarzania szkła emaliowanego Lacobel T i Matelac T.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Effect Glass otrzymał certyfikat huty AGC nadający firmie uprawnienia do przetwarzania szkła emaliowanego Lacobel T i Matelac T. W ten sposób spółka dołączyła do wąskiego grona przedsiębiorstw rekomendowanych przez AGC oraz upoważnionych do sprzedaży i obróbki takich szyb.


fot. AGC Glass Europe

Szkło Lacobel T

Szkło float pokryte z jednej strony farbą wysokiej jakości, jest poddawane obróbce termicznej. Dopiero po jej wykonaniu Lacobel T staje się szkłem emaliowanym. Ta linia szkła lakierowanego może być bezpośrednio cięta i hartowana w zakładzie obróbki, co znacząco upraszcza i skraca proces produkcyjny. Szkło jest dostępne w aż 15 kolorach - w kilku odcieniach niebieskiego, zieleni, szarości, brązu, żółci, czarnego i bieli. Szkło emaliowane Lacobel T jest mocne, bezpieczne i bardzo odporne na wysokie temperatury, szoki termiczne oraz UV. Hartowane szyby Lacobel T są szeroko stosowane w architekturze, są popularne zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz. Szkło wykorzystuje się m.in. do okładzin elewacyjnych, w charakterze ścian działowych oraz do wytwarzania różnych mebli.


fot. AGC Glass Europe

Szkło Matelac T

Szkło float z jednej strony trawione kwasem i pokryte wysokiej jakości lakierem, które jest poddawane obróbce cieplnej z drugiej strony. Ta lakierowana szyba o satynowym wykończeniu (ma matowy, jednorodny wygląd), można ją ciąć i poddawać obróbce cieplnej w certyfikowanym zakładzie. Matelac T jest dostępny w 15 kolorach, analogicznych jak Lacobel T, jednak o satynowym wykończeniu. Wykorzystywany jest we wnętrzach, do realizacji blatów stołów, mebli i okładzin ściennych oraz na zewnątrz (okładziny elewacyjne, spandrele). Spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa w sektorze publicznym jak i prywatnym.EFFECT GLASS S.A. 
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass