PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-03-21
Korzyści hybrydy dla rynku izolacji
Specjaliści marki ISOVER połączyli zalety wełny mineralnej szklanej z atutami wełny skalnej tworząc hybrydowe rozwiązanie do izolacji fasad wentylowanych.

Saint-Gobain Construction Products Polska
ul. Okrężna 16
44-100 Gliwice

tel. 32 339 63 00
fax 32 339 64 44
recepcja@isover.pl
www.isover.pl

» więcej o firmie

Połączenie najlepszych cech dwóch rozwiązań w jedno, w celu uzyskania maksymalnych korzyści, to główny cel każdej hybrydy. Takie innowacyjne propozycje oferuje już nie tylko rynek motoryzacji. Specjaliści marki ISOVER połączyli zalety wełny mineralnej szklanej z atutami wełny skalnej tworząc hybrydowe rozwiązanie do izolacji fasad wentylowanych.

Korzyści z hybrydy, niezależnie od specjalizacji rynku, skupiają się głównie wokół zwiększenia efektywności, obniżenia kosztów, a przede wszystkim zapewnienia większego komfortu użytkowania. Tymi aspektami kierowali się także eksperci ISOVER. Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym i znajomości branży, marka w precyzyjny sposób wyszła naprzeciw oczekiwaniom wykonawców i inwestorów. Po połączeniu najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej z cechami wełny mineralnej opracowano hybrydowe rozwiązanie dedykowane fasadzie wentylowanej. System sprawdza się już w praktyce, dając wiele korzyści wykonawcom, a także użytkownikom budynków.


- Pierwszą, spodnią warstwą jest wełna mineralna szklana, będąca gwarancją szczelnej izolacji cieplnej, pozbawionej szkodliwych mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Drugą warstwą jest wełna mineralna Polterm Max Plus o grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych - mówi Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER.

Wełna mineralna szklana za sprawą swej elastyczności pozwala dokładnie izolować ścianę w miejscu występowania konsol. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.

Hybrydowe rozwiązanie ISOVER w fasadzie wentylowanej umożliwia optymalne wykorzystanie najlepszych cech wełny mineralnej szklanej oraz skalnej. Pozwala także uniknąć błędów przyczyniających się do występowania mostków cieplnych, które są istotnym zagrożeniem w przypadku konstrukcji fasad wentylowanych i obniża koszty inwestycji. 

Tworzenie dopasowanych rozwiązań to ważny wkład w rozwój rynku i priorytet w działalności marki ISOVER.



ISOVER, światowy lider wśród producentów wełny mineralnej szklanej i skalnej, oferuje szeroki wachlarz materiałów przeznaczonych do izolacji budowlanych, w tym izolacji dachów, ścian zewnętrznych oraz konstrukcji szkieletowych. Produkty marki ISOVER cechuje najniższy dostępny na rynku współczynnik przewodzenia ciepła, który wynosi nawet 0,030 W/(m*K). Materiały izolacyjne ISOVER zostały użyte w wielu prestiżowych obiektach architektonicznych w Polsce. Do ich grona należą m.in. Zamek Ujazdowski w Warszawie, Kancelaria Premiera, wieżowiec Warsaw Trade Tower w Warszawie, Port Marynarki Wojennej w Gdyni, Rafineria Gdańska, obiekty Międzynarodowych Targów Poznańskich, Biblioteka Śląska w Katowicach, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Dworzec Główny i Ośrodek Sztuki Japońskiej w Krakowie, Teatr Polski we Wrocławiu i wiele innych. W styczniu marka uruchomiła kampanię społeczną „ISOVER dla ochrony planety", której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników domów na energooszczędność. Marka uczy nie tylko jak oszczędzić budżet domowy, ale przede wszystkim, w jaki sposób ograniczać emisję szkodliwych substancji do atmosfery. W swojej kampanii pokazuje, że większość energii w budynkach jest marnowana z powodu ich niewłaściwej izolacji.

źródło: Isover