PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-04-28
Szkło PRIVA – LITE – innowacyjne rozwiązanie dla nowoczesnej architektury
Aktywne szkło PRIVA-LITE zmienia swój wygląd za sprawą prądu elektrycznego, charakteryzując się przy tym bardzo niskim zużyciem energii.

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Aktywne szkło PRIVA-LITE zmienia swój wygląd za sprawą prądu elektrycznego, charakteryzując się przy tym bardzo niskim zużyciem energii. Zastosowanie tego szkła niesie za sobą szereg korzyści, zarówno praktycznych, jak i estetycznych. W stanie przeziernym - zapewnia stały dopływ światła dziennego, co sprawia, że przestrzeń jest wyjątkowo przyjazna i komfortowa dla jej użytkowników. W stanie nieprzeziernym - pozwala wydzielić komfortowe strefy prywatności.

Wszechstronność zastosowań

PRIVA-LITE to rozwiązanie Saint-Gobain, które doskonale dostosowuje się do oczekiwań klientów zarówno w warunkach domowych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Dopełnieniem wyjątkowego designu oraz komfortu użytkowania są jego parametry techniczne, różnorodność konfiguracji, niezawodność oraz rynkowa unikatowość. Bez względu na zmiany stanu transparentności, szkło PRIVA-LITE charakteryzuje się stałą, bardzo wysoką przepuszczalnością światła. Może być montowane jako wewnętrzna ścianka działowa, drzwi, witryny sklepowe, przeszklone podłogi, fasady budynków, a także służyć jako ekran do tylnych projekcji (najlepiej w trybie OFF, gdzie tryb OFF oznacza stan nieprzezierny). Użytkownik ma możliwość montażu PRIVA-LITE w profilach lub połączyć krawędzie szkła za pomocą taśmy lub silikonu MULTISIL w celu osiągnięcia efektu jednolitej ściany. Pełne systemy, jak drzwi przesuwne i obrotowe, są przygotowywane do szybkiej i łatwej instalacji.


Nowatorska technologia

Funkcję aktywnej kontroli prywatności szkło PRIVA-LITE pełni za sprawą swojej budowy. Pomiędzy taflami szkła znajduje się folia LC z ciekłymi kryształami, która jest zlaminowana pomiędzy dwoma warstwami folii EVA lub PVB. Folia LC złożona jest z dwóch warstw PET pokrytych przezroczystą, metaliczną powłoką i zlaminowanych razem za pomocą bardzo cienkiej warstwy żelu z ciekłych kryształów. Te, pod wpływem napięcia elektrycznego, układają się w tym samym kierunku, zmieniając strukturę szkła z nieprzeziernej na przezierną.

Możliwości przetwarzania

Szkło PRIVA-LITE dostępne jest w różnych wariantach, również w wersji ze szkłem hartowanym, w kolorze, z nadrukiem, wygiętym. Może być zastosowane jako część składowa zespolenia wraz z gamą dostępnych produktów Saint-Gobain.

Poniżej przestawione zostały parametry techniczne dwóch wariantów szkła PRIVA LITE:

  PRIVA LITE CLASSIC dla 55.4 PRIVA - LITE XL dla 55.4
  ON OFF ON OFF
Przepuszczalność światła 75% 73% 76% 40%
Zamglenie 5,7% 90% 6,0% 99%
Współczynnik Solar Factor 73% 71% 73% 53%
Rw(C;Ctr) 38 (-2; -3) dB 37 (-1; -2) dB
Warunki pracy od -20 do +60 °C od -10 do +70 °C

Zarówno szkło PRIVA-LITE CLASSIC, jak i PRIVA-LITE XL jest dostępne jako szkło gięte. Możliwe są wszystkie standardowe kształty z wyjątkiem pełnych okręgów oraz kątami mniejszymi niż 30 stopni. Szyby mogą mieć sitodruk lub być piaskowane. W szybach PRIVA-LITE CLASSIC oraz XL można wiercić otwory oraz robić wycięcia. W zależności od wymiaru panelu, elektrody mogą być umieszczone zarówno na dole, jak i na górze, po lewej lub po prawej stronie, zawsze z wyjściem przewodów pośrodku. Zasilacze Plug and Play i kable są dostarczane z każdym panelem szkła PRIVA-LITE. Transformator może być instalowany w oddzielnych pomieszczeniach do 20 metrów od szyby. PRIVA-LITE może być w łatwy sposób kontrolowane standardowym przełącznikiem ściennym lub pilotem kontrolowanym zdalnie.

Glassolutions oferuje 5-letnią gwarancję na szkło oraz 2-letnią gwarancję na akcesoria elektryczne. Gwarancja jest ważna pod warunkiem przestrzegania zasad instalacji i konserwacji zawartych w instrukcji.

źródło: Saint-Gobain