PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-08-22
Budynek w centrum Kielc ze szkłem od Effect Glass
Panorama Kielc wzbogaciła się o nowy gmach, w centrum miasta, w sąsiedztwie Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, nieopodal galerii ...

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Panorama Kielc wzbogaciła się o nowy gmach, w centrum miasta, w sąsiedztwie Urzędu Miasta, Urzędu Wojewódzkiego, nieopodal galerii handlowej powstał zupełnie nowy obiekt. Jest to komfortowy budynek usługowo-biurowo-mieszkalny, przy jednej z głównych ulic. Elewacje zostały wykonane ze szkła zespolonego Effect Glass.

Charakter budynku Nowopowstały obiekt to odpowiedź na potrzeby rynku i oczekiwania najemców. W mieście wciąż jeszcze brakuje  ekskluzywnych powierzchni biurowych odpowiadających wymaganiom inwestorów  i przedsiębiorców. AQUA to budynek odznaczający się nowoczesnym wyglądem i funkcjonalnością, gdyż został zaprojektowany tak, aby wpisywać się w wymogi energooszczędności klasy A. Uwagę zwraca przeszklona elewacja frontowa w kolorach zbliżonych do toni wodnej, podkreślająca indywidualny charakter budynku.

Elewacje  Elewacje budynku zostały wykonane ze szkła zespolonego Effect Glass w dwóch odcieniach. Górne partie fasady przygotowano w kolorze intensywnego błękitu ze szkła Cool Lite STB 136. Z kolei jej dolne poziomy wykonano ze szkła  w odcieniu grafitu Cool Lite ST 150.  W obydwu przypadkach udało się osiągnąć klasę bezpieczeństwa P2 (VSG 44.2). W przypadku tego projektu  inwestorom zależało na połączeniu wysokich walorów wizualnych z bezpieczeństwem, przy jednoczesnym  osiągnięciu dobrych parametrów termoizolacyjności (Ug=1,1W/m2K). Dzięki swoim właściwościom, obydwa rodzaje szkła są z powodzeniem wykorzystywane do produkcji fasad.


fot. Effect Glass

Wnętrza  We wnętrzach inwestycji wykorzystano rozwiązania na miarę XXI wieku. Poszczególne piętra łączy szybkobieżna, przeszklona i panoramiczna winda. Do wykończenia tej nieruchomości użyto materiałów wysokiej jakości, posiłkując się nowoczesnymi rozwiązaniami budowlano-instalacyjnymi, które są nie tylko energooszczędne, ale także zapewniają komfort użytkowania. Obiekt jest wyposażony w klimatyzację - niezależnie regulowaną przez poszczególnych użytkowników, całodobową ochronę i  monitoring. Z myślą o pracownikach i klientach zaprojektowano nowoczesny  i praktyczny parking.EFFECT GLASS S.A.
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce, opartym na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Firma istnieje od 1995 roku. Obecnie posiada dwa zakłady produkcyjne: w Kielcach i w miejscowości Wędkowach koło Tczewa. Dzięki zautomatyzowanemu procesowi produkcji, wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz bazowaniu na najlepszych, sprawdzonych dostawcach, obecne możliwości produkcyjne obu zakładów przekraczają kilkadziesiąt tysięcy sztuk szyb zespolonych dziennie. Ten potencjał firmy oznacza sprostanie oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, zarówno pod względem wielkości zamówienia jak  i krótkich terminów realizacji.

Wytwarzane przez EFFECT GLASS produkty posiadają wszelkie wymagane świadectwa badań oraz stosowne certyfikaty Instytutu Szkła i Ceramiki, a potwierdzeniem ich wysokiej jakości oraz rzetelnej obsługi Klientów jest posiadanie Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z Normą PN - EN ISO 9001:2009.

źródło: Effect Glass