PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-09-08
Prezydent Andrzej Duda w najnowocześniejszej fabryce Selena Insulations w Kazachstanie
Podczas wizyty Prezydent RP wraz z założycielem Seleny - Krzysztofem Domareckim oraz ...

Selena SA Biuro Handlowe
ul. Wyścigowa 56 E
53-012 Wrocław

tel. 71 783 83 01
fax 71 783 83 00
selena@selena.pl
www.selena.pl

» więcej o firmie

Prezydent RP z wizytą w Kazachstanie z okazji Dnia Polskiego na Astana EXPO 2017

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Selena Insulations - najnowszy i najnowocześniejszy zakład produkcyjny Grupy Selena w Kazachstanie. Podczas wizyty Prezydent RP wraz z założycielem Seleny - Krzysztofem Domareckim oraz Prezesem Grupy - Jean-Noëlem Fourelem zwiedził fabrykę otwartą w grudniu 2016 roku przez Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa.

7 września br. w najnowszym zakładzie produkcyjnym Grupy znajdującym się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Astana - nowe miasto" - Selena Insulations - złożył wizytę Prezydent RP Andrzej Duda. Towarzyszyli mu przedstawiciele gospodarza - Prezes Grupy Selena Jean-Noël Fourel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej i założyciel firmy - Krzysztof Domarecki, a także władz polskich - Wiceminister Rozwoju Tadeusz Kościński, Minister Środowiska Jan Szyszko, Sekretarz Stanu Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski oraz reprezentanci władz kazachstańskich - Akim Astany Asset Orentayevich Issekeshev wraz z Alisherem Abdykadyrovem - Dyrektorem Departamentu Inwestycji i Rozwoju miasta Astana oraz Margulan Baimukhan, Ambasador Republiki Kazachstanu w RP.


Nowa fabryka znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Astana - nowe miasto". Zatrudnionych jest w niej 50 pracowników, a moce produkcyjne firmy pozwalają na wytwarzanie ok. 120 tysięcy ton chemii budowlanej rocznie. Uruchomienie fabryki w Astanie umożliwiło Grupie dalszą ekspansję na nowe rynki zbytu. Docelowo ponad 40% produkcji będzie eksportowane do krajów Azji Centralnej oraz na tereny południowej Syberii. Selena Insulations należy do grupy 17 zakładów produkcyjnych firmy na całym świecie, głównie w Europie oraz Ameryce PołudniowejAzji. Produkowane są w nim nowoczesne zaprawy do izolacji termicznej domów oraz innowacyjne mokre tynki cienkowarstwowe: akrylowe, silikonowe i silikatowe. Produkty marki Tytan wytwarzane są według tych samych technologii, jakie stosowane są przez Selenę w zakładach w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Brazylii czy w Korei. Marka Tytan stanowi na wielu rynkach, w tym także na rynku kazachstańskim, synonim jakości i niezawodności, doceniany zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników indywidualnych.

Selena Insulations to nie tylko zakład produkcyjny, ale także nowoczesne centrum dystrybucji. W swojej ofercie na lokalnym rynku Grupa ma ponad 200 produktów, a aktywność spółki realizowana jest przez oddziały w: Ałmacie, Szymkencie, Atyrau, Aktobe, Aktau i Karagandzie.

„Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w zakładzie produkcyjnym Selena Insulations w Kazachstanie jest dla spółki zarówno wyróżnieniem jak i wyrazem zaufania. W ciągu 25 lat od powstania, Selena stała się światowym liderem branży chemii budowlanej, a nasz zakład produkcyjny i centrum dystrybucji w Astanie jest przykładem nowoczesności, a także wzorem dla innych w regionie. Selena od lat bierze czynny udział w kształtowaniu relacji Polski z Kazachstanem. Osiągnięcie pozycji lidera rynkowego w Azji Środkowo-Wschodniej, było możliwe m.in. dzięki zbudowaniu dobrego zespołu polskich i kazachstańskich specjalistów, wspieranych międzynarodowymi doświadczeniami Seleny z wielu rynków. Kazachstan to jeden z kluczowych rynków, na których działa nasza spółka, a wizyta Prezydenta RP przypomina nam wszystkim o ważnej roli współpracy międzynarodowej i osiąganych wspólnie efektach w firmie o polskich korzeniach i globalnym zasięgu" - powiedział Krzysztof Domarecki, założyciel oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.

Obecność Prezydenta RP w Kazachstanie oraz w zakładzie produkcyjnym Seleny związana jest z Dniem Polskim i Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym, organizowanym w ramach Astana EXPO 2017. Zgodnie z tematem Międzynarodowej Wystawy - „Energia przyszłości", w pawilonie polskim można zobaczyć nowatorskie technologie przetwarzania węgla oraz redukcji zużycia energii. Jednym z rozwiązań prezentowanych przez Selenę jest system COOL-R stanowiący przełom w zakresie obniżania poziomu temperatury nasłonecznionych dachów. Ta wysokorefleksyjna i hydroizolacyjna powłoka dekarska skutecznie wpływa na obniżenie temperatury wewnątrz, wspiera zatem efektywność energetyczną budynków i znakomicie wpisuje się w myśl przewodnią wystawy. COOL-R stanowi innowację w skali światowej ze względu na unikatowe połączenie funkcji chłodzenia oraz pełnej hydroizolacji dachu (cooling & waterproofing). Grupa Selena od 25 lat tworzy rewolucyjne produkty i wdraża rozwiązania wspierające ideę zrównoważonego budownictwa.Grupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN, ARTELIT oraz hiszpańska QUILOSA. Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. Globalne doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać. Dzięki nim Selena staje się firmą innowacyjną i kreuje nowe rozwiązania dostosowane do potrzeb użytkowników.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Otrzymała m.in. tytuły: Diamentu Forbesa oraz Perły Polskiej Gospodarki. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów firmy, o czym mogą świadczyć liczne nagrody, jakimi spółka jest honorowana.

Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy - Selena FM SA - notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 źródło: Selena