PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-12-05
Program MULTICOMFORT Saint-Gobain z nowym partnerem i technologią
Do grona firm budujących w standardzie MULTICOMFORT dołączyła firma Elmot Sp. z o.o. To przełomowy moment w rozwoju programu ...

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Do grona firm budujących w standardzie MULTICOMFORT dołączyła firma Elmot Sp. z o.o. To przełomowy moment w rozwoju programu - nowy partner z sukcesem połączył wymagania technicznych Saint-Gobain z technologią szkieletu stalowego. Pierwszego grudnia odbyło się otwarcie pierwszego domu modelowego Elmot z certyfikatem MULTICOMFORT Saint-Gobain.

Polskie moduły docenione w Szwecji

Nowy partner programu Saint-Gobain, firma Elmot Sp. z o.o., działa na polskim rynku od 2012 roku. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie (województwo pomorskie) powstają konstrukcje stalowe oraz kompletne moduły. W pierwszej kolejności polski producent został doceniony przez szwedzkich inwestorów. Z pasywnych modułów Elmot powstały budynki jednorodzinne, wielorodzinne, szkoły, przedszkola i inne. Niektóre realizacje, jak np. domy szeregowe 7 Row Houses w Upplands Väsby, zostały wielokrotnie nagrodzone za połączenie zaawansowanych rozwiązań energooszczędnych i designu.


Nowe niskoenergetyczne punkty na mapie

Elmot działa prężnie również w Polsce. We wrześniu br. odbyło się uroczyste otwarcie Domu Żeglarza w Pucku. Z kolei 1 grudnia na terenie zakładu produkcyjnego firma udostępniła klientom dom pokazowy o powierzchni 50m², który posiada certyfikat standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain. Oznacza to, że budynek będzie zużywał mało energii, utrzymywał stałą temperaturę pomieszczeń i co za tym idzie będzie generować mniejsze rachunki, ale także wpływ na środowisko. Zgodnie z podwyższonymi wymogami standardu Saint-Gobain dom ochroni także przed hałasem zewnętrznym i domowym, zapewni bardzo dobrą akustykę, optymalne nasłonecznie światłem dziennym, wysoką jakość powietrza i korzystny mikroklimat. W modułach pasywnych, z których powstał dom, wykorzystano produkty ISOVER, RIGIPS, WEBER.

Wymagania technologiczne nie ograniczają

Budownictwo niskoenergetyczne stawia przed producentami i wykonawcami wysokie wymagania. Aby budynek zdał test szczelności - projekt, materiały oraz montaż muszą spełniać określone wymagania. Wbrew pozorom wymagania techniczne nie zawężają jednak wyboru metod budowy. - Pośród zrealizowanych w standardzie MULTICOMFORT projektów znajdują się zarówno domy murowane, jak i prefabrykowane wzniesione w szkielecie drewnianym. Za sprawą firmy Elmot do tego grona dołączą budynki modułowe w konstrukcji stalowej - mówi Piotr Dąbkowski, Krajowy Menadżer Sprzedaży Prefab & MULTICOMFORT. - W budownictwie niskoenergetycznym nie technologia jest ograniczeniem, ale metodologia działania. Właściwy plan prac uwzględniający audyty oraz certyfikację znacznie ułatwia kontrolę i osiągnięcie minimalnego zużycia energii. Model współpracy w ramach programu Saint-Gobain został zaprojektowany, aby minimalizować ryzyko strat przy rozszerzaniu przez dewelopera oferty o niskoenergetyczne propozycje o podwyższonym standardzie. Bez względu na to, czy budujemy z bloczków, keramzytu, w szkielecie stalowym lub drewnianym.

źródło: Saint-Gobain