PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-04-20
Sawig Office – biurowiec z szybami giętymi
Bryła budynku została zaokrąglona w narożach dzięki zastosowaniu szyb giętych wyprodukowanych przez PRESS GLASS.

PRESS GLASS S.A.
Nowa Wieś, ul. Kopalniana 9
42-262 Poczesna

tel. 34 327 50 69
fax 34 327 58 01
nowawies@pressglass.com
www.pressglass.com/pl/

» więcej o firmie

Sawig Office to nowoczesny i w pełni przeszklony biurowiec zdobiący krajobraz krakowskiej dzielnicy Podgórze. Bryła budynku została zaokrąglona w narożach dzięki zastosowaniu szyb giętych wyprodukowanych przez PRESS GLASS. Głównym wykonawcą fasad zewnętrznych była firma AKPO RACIECHOWICE.

Obiekt w standardzie klasy A został zaprojektowany przez pracownię INDO Architekci. Oryginalny kształt bryły budynku nawiązuje do przedwojennego modernizmu - uniwersalna nowoczesność została osiągnięta przez minimalizm formy przy jednoczesnym zachowaniu asymetrii i lekkości bryły. Inwestor zadbał o naturalne doświetlenie wnętrz poprzez zastosowanie wielkoformatowych przeszkleń fasady.


Zastosowanie przeszklonych elewacji ozdobionych ukośnymi aluminiowymi liniami przecinającymi się pod różnym kątem dodają bryle oryginalności. Warto także zwrócić uwagę na zaokrąglenie narożników biurowca, których naturalny kształt został osiągnięty przez zastosowanie szyb giętych. Co ciekawe, dzięki zaokrągleniu narożników w budynku wyeliminowano również potencjalny liniowy mostek termiczny, który występuje często na całej długości krawędzi narożników budynków, gdzie łączą się dwie proste ściany zewnętrzne. Przez takie mostki termiczne, w okresie zimy lub chłodu, z budynków tracimy więcej energii cieplnej w porównaniu z takimi samymi płaskimi fragmentami ścian, co generuje dodatkowe koszty. Zaokrąglone przeszklone narożniki budynków to estetyka bryły, dodatkowa oszczędność energii cieplnej i oszczędności na ogrzewaniu oraz wyższa temperatura wewnątrz pomieszczeń w pobliżu szyb giętych. Zgodnie z projektem PRESS GLASS na ten obiekt dostarczyŁ łącznie 1000 m2 szyb fasadowych, w tym blisko 100 m2 giętych, hartowanych i laminowanych dwukomorowych szyb ze szkłem kontroli słonecznej o parametrach przybliżonych 62/34. Największy wymiar dostarczonych przez PRESS GLASS szyb giętych to 1200 x 3200 mm.

Sawig Office na pięciu kondygnacjach nadziemnych udostępnia ok. 3 tys m2 powierzchni użytkowej, z czego 2,5 tys m2 zostało przeznaczone na powierzchnie biurowe, a pozostała część na lokale pod działalność handlowo-usługową. W kondygnacji podziemnej biurowca znajduje się parking.

Biurowiec został oddany do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku.

źródło: Press-Glass