PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-07-25
Przygotowania do zimy czas start! Już teraz zapewnij sobie komfort cieplny na następny sezon
Spore przeszklenia w pokoju dziennym otwierają ...

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie
Spore przeszklenia w pokoju dziennym otwierają nasze wnętrza na to, co znajduje tuż za taflą. Zimą szkło może jednak potęgować uczucie chłodu przez występowanie efektu zimnej szyby. Aby temu zapobiec, już dziś warto zadbać o dobór i montaż odpowiedniego szkła grzewczego.

Podczas wyboru okien ważne są oczywiście styl, wygląd i komfort - właśnie tutaj dobór szkła ma niebagatelne znaczenie. Selekcja szkła na dach, ściany ogrodu zimowego, fasady czy taras będzie prawdopodobnie najważniejszą decyzją do podjęcia w tego typu projekcie. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań od Saint-Gobain Building Glass Polska, wykorzystujących wysoko wydajne szkło, dokonanie właściwego wyboru będzie o wiele łatwiejsze.

Szkło, które działa cały rok

Komfort cieplny gwarantuje szkło EGLAS. Kiedy przychodzi zima, szkło grzewcze w przeszkleniach poprawia komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń i minimalizuje zjawisko tzw. zimnej szyby. EGLAS sprawdza się w roli wspomagania głównego systemu ogrzewania lub jedynego źródła ciepła w we wnętrzu. Stąd stanowi ciekawą alternatywę ogrzewania pomieszczeń nawet przez cały rok. Dużym plusem jest także sama instalacja - niewidoczna, czysta, nie zajmuje przestrzeni i nie wymaga konserwacji.


Szkło EGLAS z powodzeniem może zastąpić tradycyjne grzejniki. Nagrzewa się do temperatury od 20 do 40 °C, nawet jeśli na zewnątrz temperatury sięgają -30 °C. Tafla całą swoją powierzchnią emituje przyjemne, łagodne ciepło. EGLAS zastosowane jako element dużych przeszkleń w postaci elewacji, drzwi balkonowych czy tarasowych, eliminuje potrzebę montażu grzejników kanałowych, które pełnią funkcję bariery dla przenikającego przez szyby chłodu. Szkło grzewcze EGLAS można wykorzystać w każdym typie budownictwa, tym mieszkaniowym, jak i publicznym.

Łatwy montaż i konserwacja

Montaż odpowiednich przeszkleń zagwarantuje komfort termiczny wewnątrz, dzięki dyskretnemu, lecz wydajnemu oddawaniu ciepła. Szkło EGLAS zastosowane w fasadach może stanowić dodatkowe lub główne źródło ciepła w domu.

EGLAS wizualnie nie różni się niczym od „zwykłego" okna i można go zamontować w typowe ramy okienne. Bez przeciągów czy unoszących się drobinek kurzu, uzyskujemy przyjemną temperaturę we wnętrzach. Szyby o dużych powierzchniach dostarczą pomieszczeniu łagodnego i równomiernie rozmieszczonego ciepła.

Dzięki zastosowaniu szkła EGLAS od Saint-Gobain Building Glass Polska oszczędzamy sporo miejsca. Ma to znaczenie szczególnie we wnętrzach o niewielkim metrażu. Montowanie dużych grzejników w podłodze czy przy ścianach nie będzie już potrzebne.

EGLAS to szkło do zadań specjalnych. Może pełnić funkcję antykondensacji, czy też powodować topnienie śniegu. Jest łatwe w konserwacji. Co ważne, system grzewczy jest bezpośrednio podłączony do źródła zasilania, dzięki czemu nie musimy stosować nieatrakcyjnych transformatorów o dużych gabarytach.

źródło: Saint-Gobain