PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-10-02
Kluczowy etap budowy zakładu produkcyjnego Guardian Glass w Częstochowie
W sierpniu 2017 roku firma Guardian Industries zatwierdziła inwestycję w kolejną fabrykę ...

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 93 14
fax 34 323 93 17
www.guardian.com/poland

» więcej o firmie

Firma Guardian Glass in Europe gościła dziś Pana Janusza Michałka, prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Pana Krzysztofa Matyjaszczyka, prezydenta miasta Częstochowy, na doniosłej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego nowej huty firmy Guardian w Częstochowie.

W sierpniu 2017 roku firma Guardian Industries zatwierdziła inwestycję w kolejną fabrykę w Częstochowie. Nowy obiekt ma zaspokoić rosnący popyt na szkło typu float, a także szkło powlekane oraz gotowe produkty szklane. Zakład będzie sąsiadował z istniejącą już fabryką. Rozpoczęto już prace przygotowawcze i wykonawcze związane z tym projektem.

„Cieszy nas wzrost, który obserwujemy w Polsce - jesteśmy przekonani, że Częstochowa posiada wszystko, czego potrzebujemy, by sprostać wymaganiom naszych klientów. Otrzymaliśmy solidne wsparcie od miasta Częstochowy, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz polskiego rządu" - powiedział Kevin Baird, Guardian Glass President and CEO.

„To bardzo ważne, że Guardian Glass rozszerza swoją działalność w Częstochowie i tworzy nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Częstochowa to bardzo dobra lokalizacja dla produkcji i usług, a dzięki takim inwestycjom atrakcyjność i wiarygodność Częstochowy jako ośrodka biznesowego wzrasta szczególnie" - mówił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowy.


„Kolejnym dowodem naszego zaangażowania w polską gospodarkę jest fakt, że nasza istniejąca linia produkcyjna szkła float w Częstochowie przeszła niedawno remont, który zwiększył jej możliwości produkcyjne o około 25%. Korzystając z dwóch pieców potrajamy produkcję. By lepiej uzmysłowić Państwu rozmach tego projektu - w przyszłości będziemy w stanie produkować 60 kilometrów bieżących szkła dziennie. W ciągu 4 dni powstanie go tyle, że wystarczyłoby na budowę szklanej drogi z Częstochowy do Warszawy" - powiedział Guus Boekhoudt, Vice President of Guardian Glass in Europe.

Oczekujemy, że nowy zakład rozpocznie swoją działalność w pierwszym kwartale 2020 roku, a zatrudnienie w nim znajdzie ponad 150 osób. W sumie obydwa zakłady przyczynią się do powstania konkurencyjnej, wydajnej infrastruktury, która zaspokoi popyt na szeroką gamę produktów szklanych oraz wykreuje długotrwałą wartość dla swoich klientów w regionie.

Osoby na zdjęciach:
Kevin BAIRD- President and CEO of Guardian Glass
Krzysztof MATYJASZCZYK - Prezydent Miasta Częstochowa
Guus BOEKHOUDT - Vice President and Managing Director of Guardian Glass in Europe
Conrad BRUCH - Ambassador of the Grand Duchy of Luxembourg
Grzegorz Kuźnik - Plan Manager Guardian Częstochowa
Janusz Michałek - Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

źródło: Guardian