PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-10-12
Polska prapremiera produktu 3D Shape Glass marki Press Glass
W dniu 14 września br. podczas dwóch niezależnych imprez branżowych w Polsce firma PRESS GLASS zaprezentowała ...

PRESS GLASS S.A.
Nowa Wieś, ul. Kopalniana 9
42-262 Poczesna

tel. 34 327 50 69
fax 34 327 58 01
nowawies@pressglass.com
www.pressglass.com/pl/

» więcej o firmie

W dniu 14 września br. podczas dwóch niezależnych imprez branżowych w Polsce firma PRESS GLASS zaprezentowała kilkuset architektom swój nowy produkt - szkło termicznie formowane 3D SHAPE GLASS. Oficjalna międzynarodowa premiera produktu odbędzie się podczas Targów BAU 2019 w Monachium.

3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS to nowe podejście do formowania termicznego szkła z użyciem opatentowanej technologii, która wykorzystuje matryce ceramiczne w miejsce dotychczas stosowanych matryc metalowych. Wydajny proces formowania indywidualnych matryc ceramicznych daje większą swobodę w formowaniu dużych powierzchni składających się z unikatowych tafli szkła.

Możliwość dowolnego formowania tafli 3D SHAPE GLASS to świetna wiadomość dla architektów, którzy w poszukiwaniu nowych kształtów dość często byli ograniczani m.in. możliwościami technicznymi płaskiego szkła. Walory plastyczne szyb 3D SHAPE GLASS pozwalają na większą swobodę w projektowaniu złożonych, oryginalnych i krzywoliniowych form architektonicznych z użyciem szkła.

3D SHAPE GLASS marki PRESS GLASS ma na celu wspieranie światowego trendu architektonicznego, związanego z projektowaniem parametrycznym, w którym coraz chętniej bryły futurystyczne i krzywoliniowe nawiązują do elementów natury. Hasło „New shapes are coming" promujące produkt 3D SHAPE GLASS jest więc zapowiedzią nowego etapu w światowej architekturze, w którym szkło formowane termicznie pozwala w pełni uwolnić trzeci wymiar przeszkleń.

3D SHAPE GLASS - główne zalety

3D SHAPE GLASS to produkt wypełniający lukę na rynku złożonych form architektonicznych z użyciem szkła, zbudowanych z różniących się geometrycznie elementów. Tworzenie trójwymiarowych płynnie zmieniających się powierzchni szklanych elewacji staje się możliwe, gdy każdą pojedynczą taflę szkła traktujemy i formujemy jako unikalny element większej konstrukcji - większego płynnie zmieniającego się przeszklenia. Na walory estetyczne krzywoliniowego przeszklenia z użyciem szyb 3D SHAPE GLASS wpływa z pewnością możliwość montażu tego rodzaju szyb do konstrukcji nośnej fasady również w systemach mocowań punktowych, co powoduje, że w płaszczyźnie krzywoliniowej fasady utrzymana zostaje czystość szklanej formy.

Warto podkreślić, że oprócz walorów estetycznych szkło 3D SHAPE GLASS charakteryzuje się możliwością uzyskania wyższej izolacyjności akustycznej oraz większej wytrzymałości na obciążenia w porównaniu ze szkłem płaskim.

Szkło 3D SHAPE GLASS może być poddawane również innym procesom, które dodatkowo rozszerzają jego funkcjonalność, m.in.:

  • laminowaniu - dzięki temu szkło 3D SHAPE GLASS staje się również bezpieczne,
  • zadrukowaniu farbami ceramicznymi (sitodruk, digital print, emalia),
  • zespoleniu w postaci szyb zespolonych jedno i dwukomorowych - w wyniku czego szkło zyskuje na izolacyjności termicznej.

3D SHAPE GLASS jest już dostępne w ofercie PRESS GLASS. Maksymalny wymiar tafli to 2500 mm x 3500 mm.

3D SHAPE GLASS - więcej informacji http://bit.ly/2EeO8I2

źródło: Press-Glass