PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-10-16
Nowoczesne systemy fasadowe Hydro Building Systems Poland w poznańskim Pixelu
Do realizacji śmiałego projektu wykorzystano wiele indywidualnych rozwiązań w tym innowacyjną ...

Hydro Building Systems Poland Sp. z o.o.
ul. Graniczna 60
93-428 Łódź

tel. 42 683 63 73
Wicona.biuro@wicona.com
www.wicona.com/pl/

» więcej o firmie

Kompleks budynków Pixel należy do najbardziej ekologicznych obiektów w Poznaniu. Wtopione miedzy drzewa biurowce z zielonymi dachami reprezentują coraz silniejszy nurt zrównoważonego budownictwa. Projektantom postawiono konkretne zadanie, aby obiekt w pełni wykorzystywał naturalną energie, stąd wyjątkowy kształt fasady, który pozwala dotrzeć promieniom światła nawet do najgłębiej położonych w budynku pomieszczeń. Do realizacji śmiałego projektu wykorzystano wiele indywidualnych rozwiązań w tym innowacyjną technologie fasadową od firmy Hydro Building Systems Poland, do której należą marki WICONA I SAPA.

Wizja projektowania urbanistycznego i architektonicznego miast przyszłości jest bardzo mocno związana z polityką zrównoważonego rozwoju. Oprócz aspektów ekologicznych opiera się ona na tworzeniu miast estetycznych, nowoczesnych i pięknych. Wsparciem dla projektantów i architektów są nowe technologie i komputeryzacja, które pozwalają na tworzenie zaskakujących budynków, intrygujących przestrzeni i nowych kierunków w architekturze. Istotnym aspektem dla architektów jest również wsparcie na każdym etapie inwestycji od projektu po realizacje, a Hydro Building Systems Poland zapewnia w tym zakresie kompleksową obsługę. W efekcie mamy do czynienia z obiektami takimi jak kompleks budynków Pixel w Poznaniu.Fasady na miarę jutra

Cały kompleks budynków Pixel był wyzwaniem pod względem konstrukcji. W każdym z budynków mamy do czynienia z bardzo zróżnicowanymi pod względem rozbudowy fasadami, dlatego projekt ten wymagał zastosowania materiałów high-tech. Mocnych, wytrzymałych, absolutnie niezawodnych pod względem konstrukcyjnym. Nowoczesna technologia fasadowa Hydro Building Systems Poland sprawdziła się zarówno pod kątem konstrukcji idealnie gładkiej ściany fasadowej od strony frontowej kompleksu,  jak i zaprojektowanej na wzór szachownicy z pikseli fasadzie, tworzącej tarasy. Frontowe, strukturalne ściany osłonowe, mimo że zostały wyposażone w wąskie uchylane do wewnątrz okna, sprawiają wrażenie idealnie gładkiej powierzchni. Ponad to okna te stanowią dodatkową naturalną wentylacje, co zwiększa komfort dla użytkowników korzystających z wnętrz. Wyzwaniem konstrukcyjnym była niewątpliwie fasada od strony dziedzińca. Jej budowa przypominająca ogromne bloki wysunięte względem siebie wymagała zastosowania fasady podwójnej. Wewnętrzna, aluminiwo-szklana ściana zamyka taras  od wewnątrz, a  zewnętrzna ściana z pojedynczymi szybami strukturalnymi zamyka taras od zewnętrznej strony. Zaskakuje bogactwo materiałów, od aluminium, przez szkło, po drewniane okładziny, co ostatecznie dało niesamowity efekt wizualny.

W jednym punkcie z trendami

Aspekt wizualny kompleksu Pixel odgrywał w projekcie bardzo istotna rolę. Musiał on jednak wpisywać się w filozofie tworzenia nie tylko pięknych ale i przyjaznych miejsc, bliskich naturze i dostosowanych do otoczenia. System okien fasadowych Hydro Building pozwalają na podział poszczególnych komponentów i dostosowanie ich do dowolnego planu budynku. Jest to rozwiązanie, które można na nieskończenie wiele sposobów modyfikować i adaptować do potrzeb inwestora, tworząc przejrzyste i otwarte przestrzenie pełne naturalnego światła. Jednocześnie jest to przykład  najwyższych standardów ekologii, wydajności energetycznej, akustycznej czy bezpieczeństwa. 

Synergia od konceptu po realizacje

W miejskim budownictwie biurowym i komercyjnym trzeba liczyć się z wysokimi oczekiwaniami co do zastosowania materiałów i rozwiązań. Hydro Building Systems Poland posiada własne kopalnie boksytu, laboratoria badawcze oraz zaawansowane technologie produkcji systemów aluminiowych. Kontrolując każdy proces, od wydobycia surowca po produkt finalny ma wpływ na jego najwyższą jakość. Sam produkt może nie być jednak wystarczający, dlatego największym priorytetem Hydro jest udział ekspertów w każdym etapie projektowania oraz realizacji obiektu. Służy pomocą przy projektowaniu i realizacji konkretnych koncepcji.

Hydro Building Systems Poland udostępnia również narzędzia w postaci nowoczesnej platformy informacji technicznej, z pełną bazą danych rysunków i dokumentacji technicznej, dotyczącej oferowanych produktów systemowych. Firmowy program do wizualizacji oferuje nowe możliwości w zakresie tworzenia projektów elewacji 2D i 3D. Oprogramowanie może być również wykorzystywane jako konfigurator BIM.

Realizacja konstrukcji fasady projektu PIXEL jest doskonałym przykładem spełnienia wysokich i innowatorskich wymagań jakie stawia przed branżą budowlaną nowoczesna architektura. Firma Hydro Building Systems Poland, oprócz dostarczenia właściwego rozwiązania pod kątem konstrukcyjnym zadbała o odpowiednie wsparcie projektantów i architektów tak aby zapewnić uzyskanie założonego przez nich efektu zarówno pod kątem technicznym jak i ekonomicznym. To doskonały przykład właściwej współpracy pomiędzy projektantami a producentem rozwiązania. Możemy się spodziewać że w najbliższej przyszłości powstanie w Polsce znaczna ilość szklanych obiektów wywołujących zachwyt, wiele z nich zapewne będzie skonstruowanych wraz z firmą Hydro Building Systems Poland oraz innowacyjnych systemów fasadowych.

źródło: Hydro Building Systems