PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-11-16
Soudal wspiera młodych architektów
Konkurs dla Młodych Architektów (KDMA), organizowany w tym roku przez magazyn „Builder" już po raz szósty, to ogromna szansa na dobry start zawodowy ...

SOUDAL Sp. z o.o.
Cząstków Mazowiecki, ul. Gdańska 7
05-152 Czosnów

tel. 22 785 90 40
fax 22 785 90 40
soudal@soudal.pl
www.soudal.pl

» więcej o firmie

Konkurs dla Młodych Architektów (KDMA), organizowany w tym roku przez magazyn „Builder" już po raz szósty, to ogromna szansa na dobry start zawodowy dla przyszłych kreatorów przestrzeni. Od samego początku Partnerem inicjatywy jest firma Soudal - Mecenas Polskiej Architektury - która proponuje dwa rozwiązania systemowe do wykorzystania w pracach konkursowych: Soudal Window System oraz Soudatherm Roof. Wiedzę na temat rozwiązań Partnerów Konkursu można zdobyć m.in. podczas Dni Młodego Architekta.

Kolejne spotkanie z cyklu Dni Młodego Architekta odbyło się 8 listopada w Mulitkinie Złote Tarasy w Warszawie. Obok wysłuchania ciekawych wykładów na takie tematy, jak „Detal architektoniczny w modelowaniu BIM" czy „Koordynacja międzybranżowa w technologii BIM", uczestnicy mogli porozmawiać z architektami z wiodących firm wykonawczych oraz uzyskać informacje nt. materiałów i rozwiązań technologicznych, które powinny być uwzględnione w pracach konkursowych.


Pierwsze rozwiązanie wskazane przez firmę Soudal to Soudal Window System (SWS) - innowacyjny system energooszczędnego montażu stolarki otworowej (tzw. ciepły montaż). Polega on na zastosowaniu trzech ściśle współpracujących ze sobą warstw: warstwy izolacji termicznej i akustycznej z pianki poliuretanowej oraz uszczelnienia wewnętrznego i zewnętrznego (oba uszczelnienia wykonywane są przy pomocy specjalnych paroizolacyjnych taśm okiennych). SWS gwarantuje trwałe i skuteczne uszczelnienie styku okna z murem, a w konsekwencji niweluje powstawanie mostków termicznych, które mogą stać się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła z budynku.

Drugie rozwiązanie stanowi Soudatherm Roof - niezawodny system izolacji dachów, opracowany przez Soudal we współpracy z architektami oraz profesjonalnymi ekipami dekarskimi. Głównymi komponentami systemu są wysokowydajne, bezpieczne w aplikacji kleje poliuretanowe, które zapewniają szybkie i trwałe mocowanie materiałów izolacyjnych. Ograniczają one konieczność łączeń mechanicznych, a w konsekwencji nie dopuszczają do powstawania mostków termicznych oraz kondensacji wilgoci w konstrukcji dachu.

Tegoroczne tematy konkursowe KDMA to: „Manifest Młodego Architekta", „Detal architektoniczny" i „Rzeka, która łączy" (zadanie wspólne dla uczestników Konkursu dla Młodych Architektów oraz uczestników Konkursu dla Młodych Inżynierów). Aby wziąć udział w Konkursie, należy do 18 lutego 2019 roku zarejestrować się na stronie organizatora http://www.b4f.buildercorp.pl/Events/Details/75. Laureatów poznamy 22 maja 2019 roku podczas Gali Builder For The Future.

źródło: Soudal