PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-01-03
Nowoczesne elewacje: trendy na 2019
O nowoczesnych materiałach, modnych kolorach i najważniejszych trendach opowiada Janusz Szymański, ekspert marki CEDRAL.

Siniat Sp. z o.o.
ul. Przecławska 8
03-879 Warszawa

tel. 22 212 22 91
elewacje@cedral.pl
www.cedral.pl

» więcej o firmie

Jeszcze kilkanaście lat temu montaż elewacji wiązał się głównie z wyborem koloru. Dziś projekty są bardziej oryginalne, a my poświęcamy zdecydowanie więcej uwagi temu, jak ma wyglądać wizytówka naszego budynku. Mamy też znacznie więcej możliwości. O nowoczesnych materiałach, modnych kolorach i najważniejszych trendach opowiada Janusz Szymański, ekspert marki CEDRAL.

Rosnące ceny mieszkań powodują, że rośnie także odsetek osób, które wolą kupić działkę i wybudować własny dom. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny w 2017 roku zawarto 94 564 aktów notarialnych dot. sprzedaży działek niezabudowanych. Mamy także coraz większą świadomość związaną z procesem budowy domu - wybieramy lepsze materiały, energooszczędne rozwiązania i zwracamy większą uwagę na projekt, estetykę oraz wykończenie budynku. Zauważalne jest to zwłaszcza w branży elewacji domów jednorodzinnych. Janusz Szymański, Product Manager CEDRAL - międzynarodowej marki specjalizującej się w nowoczesnych elewacjach z włóknocementu - wskazuje najważniejsze trendy na nadchodzące miesiące.

Nowoczesne materiały

W nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych popularne stały są różne materiały elewacyjne - beton, cegła, okładziny z kamienia, panele drewniane czy deski włóknocementowe. - Elewacje jednorodne - tynkowe będą coraz częściej zastępowane przez ciekawe aranżacje wykorzystujące różne struktury i materiały. Właściciele domków jednorodzinnych chętnie wybierają deski włóknocentowe CEDRAL, aby zaakcentować w ciekawy sposób wybrane elementy budynku: podbitkę, narożniki, ościeża, balustrady czy pasy międzyokienne. Popularne staje się także łączenie desek elewacyjnych z kamieniem lub cegłą - mówi Janusz Szymański z CEDRAL.

Ponadczasowe kolory

Chociaż ogłoszonym przez Pantone kolorem roku 2019 jest Living Coral (żywy odcień koralowy) to w branży elewacyjnej będą panowały odwrotne trendy. Odchodzimy na dobre od kremowych, żółtych czy jaskrawych elewacji na rzecz stonowanych i eleganckich rozwiązań. - Deski elewacyjne CEDRAL dostępne są w 20 kolorach. Największą popularnością cieszą się odcienie przypominające naturalne drewno, jak również ciemny grafit, a nawet czerń. Takie barwy łączymy z białym lub szarym tynkiem, uzyskując naprawdę elegancki, i co ważne, ponadczasowy efekt - podkreśla Janusz Szymański.

Energooszczędne rozwiązania

Trendem, który będzie rósł w siłę są duże przeszklenia. Duże okna, drzwi tarasowe z panoramicznym widokiem to stały element większości nowoczesnych projektów elewacji. Chcemy mieć jasne wnętrze z dostępem do naturalnego światła. Równie istotny jest tu aspekt energooszczędności. Przeszklenia od strony południowej i zachodniej umożliwią czerpanie energii do ogrzewania pomieszczeń, a tym samym obniżają wydatki. - Mamy większą świadomość, dlatego chętniej wybieramy efektywne materiały. Dla przykładu rosnąca popularność desek włóknocementowych wynika m.in. z wysokiej odporności tego materiału. Jego właściwości pozostają niezmienne nawet przez 50 lat, co ma szczególne znaczenie dziś, kiedy powszechne stało się traktowanie budowy domu jako dobrej inwestycji - podsumowuje ekspert marki CEDRAL.

źródło: Cedral