PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-01-31
Reynaers Aluminium na targach BAU 2019 – nowy wymiar myślenia i projektowania
Podczas styczniowych targów BAU 2019 w Monachium produkty i innowacyjne rozwiązania cyfrowe marki Reynaers Aluminium przyciągnęły ...

REYNAERS Polska Sp. z o.o.
ul. Okulickiego 12B
05-500 Piaseczno

tel. 22 715 77 77
fax 22 715 77 78
informacje@reynaers.com
www.reynaers.pl

» więcej o firmie

Podczas styczniowych targów BAU 2019 w Monachium produkty i innowacyjne rozwiązania cyfrowe marki Reynaers Aluminium przyciągnęły tłumy zwiedzających. Firma Reynaers Aluminium, oferująca bezkompromisowe rozwiązania w zakresie estetyki, wzornictwa, jakości, bezpieczeństwa i komfortu, pokazała m.in. nowoczesne systemy przesuwne i ściany fasadowe, a także zaprosiła gości do rzeczywistości wirtualnej AVALON.

Zaprezentowane na targach BAU 2019 produkty Reynaers są odpowiedzią na światowe trendy i potrzeby odbiorców, którzy oczekują m.in. przeszkleń o coraz większych wymiarach i większej wygody użytkowania. Firma przeznacza znaczne środki na opracowywanie innowacyjnych rozwiązań aluminiowych. Czerpie również wiedzę ze współpracy ze swoimi klientami (w zakresie badań i rozwoju, marketingu i sprzedaży). Wyznawana przez markę filozofia „Together for Better" jest motorem innowacji i podstawą, dzięki której powstają również zindywidualizowane rozwiązania i systemy projektowane na zamówienie.

Drzwi przesuwne: wysoki komfort życia z Hi-Finity

Jednym z głównych elementów ekspozycji był system przesuwny Hi-Finity. Ultracienkie profile umożliwiają uzyskanie eleganckich konstrukcji o bardzo dużych przeszkleniach. Nowe, zaprezentowane na targach konfiguracje z napędem elektrycznym pozwalają na otwieranie jednym przyciskiem skrzydeł cięższych i o większych gabarytach niż do tej pory. Rozwiązanie to daje również możliwość zintegrowania konstrukcji z systemem automatyki domowej. Nowością zaprezentowaną podczas BAU 2019 jest wersja kieszeniowa, chowana w ścianie - w tym wariancie cała konstrukcja po pełnym otwarciu staje się niewidoczna.Zwiedzający targi mogli obejrzeć także system przesuwny i podnoszono-przesuwny CP155 zaprojektowany tak, by tworzyć maksymalnie otwarte powierzchnie. CP 155 (-LS) SlimChicane wyróżnia smukła część środkowa o szerokości zaledwie 50 mm, co zmienia CP155 (-LS) w nowoczesny i elegancki system. Wersja ta jest obecnie dostępna w opcji z motorem, który znacznie ułatwia użytkowanie konstrukcji, nie zmieniając jednocześnie łatwości instalacji.

Niedawno wprowadzony SlimPatio 68, to kolejny zaprezentowany na targach BAU 2019 innowacyjny system, oferujący wąskie profile widoczne i ukryte ościeżnice, zachowując przy tym doskonałą szczelność. Zwiedzający mogli zobaczyć również rozszerzenie systemu SlimPatio 68: 2-szynowe rozwiązanie kieszeniowe, umożliwiające wsunięcie skrzydła w otwór w ścianie. Projektując SlimPatio 68 skupiono się na designie, co doprowadziło do opracowania jednej z najcieńszych części centralnych w konstrukcjach otwieranych symetrycznie, o szerokości zaledwie 74 mm.

Ściany fasadowe: nieograniczona swoboda projektowania

CW 65-EF to ekonomiczny system fasady elementowej, specjalnie dopasowany do budynków wysokościowych, o widocznej szerokości profili pionowych 65mm. Najnowsze, pokazane na BAU 2019, rozwiązania dają architektom więcej możliwości i swobody podczas projektowania siatki konstrukcji, np. poprzez brak konieczności prowadzenia podziałów pionowych fasad w jednej linii.

Pojedyncze moduły mogą składać się z wielu kwater, w efekcie czego uzyskujemy skrócenie czasu instalacji i ograniczenie kosztów. System CW65-EF charakteryzuje się rozszerzoną możliwością kompensacji ruchów stropu od obciążeń użytkowych na ±12mm. Przeszedł on też testy dynamiczne zgodne z wytycznymi CWCT (Centre for Window and Cladding Technology).

Fasadowy i dachowy system CW 50 zapewnia maksymalny dostęp światła oraz zróżnicowane, niemal nieograniczone możliwości połączeń profili. Targi to okazja, żeby zaprezentować kolejne innowacyjne rozwiązania, umożliwiające wykorzystywanie większych, cięższych przeszkleń, zapewniających wysoką izolację.

Okna i drzwi: MasterLine 8 i MasterLine 10

Bezprogowe drzwiMasterLine 8 to nowość zaprezentowana na targach BAU 2019. Oferują szeroki zakres możliwych rozwiązań, takich jak ochrona palców, ewakuacja awaryjna oraz rozwiązanie z progiem zintegrowanym z rynną odwadniającą. Na targach można było zobaczyć również nowe drzwi obrotowe w systemie MasterLine 8, z wypełnieniem w postaci panelu lub szkła.

Zaprojektowany specjalnie z myślą o domach niskoenergetycznych i pasywnych system MasterLine 10 to jeden z najważniejszych produktów prezentowanych na targach BAU 2019. Łączy w sobie to co najlepsze: nieograniczoną swobodę projektowania, najwyższy komfort i wysoką izolacyjność termiczną. Daje możliwość integracji z systemem automatyki domowej: od wyposażonych w silnik skrzydeł okiennych po drzwi z kontrolą dostępu, dzięki czemu oferuje większy komfort i bezpieczeństwo.

AVALON: zaawansowana przestrzeń symulacyjna VR

Cyfrowe innowacje Reynaers Aluminium można było zobaczyć na żywo w pokoju rzeczywistości wirtualnej, mniejszej wersji pełnowymiarowego AVALONU, który znajduje się w siedzibie Reynaers w Duffel. AVALON to narzędzie pozwalające zamienić projekt w realistyczny trójwymiarowy obiekt i testować różne rozwiązania pod względem zalet estetycznych i technicznych. Cyfrowa aplikacja World of Reynaers, wykorzystująca technologię ekranu dotykowego, daje nową perspektywę i umożliwia konsumentom odkrycie pełnego zakresu rozwiązań produktowych. Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy mogą zmieniać kolory, wymiary oraz wiele innych aspektów produktów, dzięki temu mogą porównać i ocenić różne kombinacje. 

Villa Syvota

Najważniejsze informacje:

 • Rok zakończenia budowy: 2016
 • Projekt: Joanna Dinis, Bernando Sanchez, Zoi Karakinari
 • Wykonawca prac budowlanych: Dinis Real Estate & Development
 • Producent okien: Simpas - Architectural Aluminium & Glazing systems

West Station I and II

Najważniejsze informacje:

 • Projekt: West Station I and II
 • Inwestor: HB Reavis Poland Sp. z o.o.
 • Architekt: FS&P ARCUS Sp. z o.o.
 • Termin realizacji: Budynek I - 2016 r., budynek II - 2017 r.

Equator

Najważniejsze informacje:

 • Nazwa budynku: Equator IV
 • Powierzchnia użytkowa: 30,5 tys. m kw.
 • Termin oddania do użytku: sierpień 2018
 • Inwestor/deweloper: Karimpol Polska
 • Projekt: APA Wojciechowski Sp. z o.o.
 • Generalny wykonawca: Warbud SA
 • Wykonawca fasady: Widok Sp. z o.o. Sp. K.

źródło: Reynaers