PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-09-30
Międzykulturowy Pilkington
Reportaż „Natchnieni szkłem" prezentuje ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem. Wszyscy są pracownikami NSG Group, właściciela marki Pilkington.

Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.com
www.pilkington.pl

» więcej o firmie

Michel Knepper z Niemiec, Chihab-Dine Ben Taya z Maroka i Vyacheslav Prygoniuk z Ukrainy to bohaterowie najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem", prezentującego ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem. Wszyscy są pracownikami NSG Group, właściciela marki Pilkington.

Dbałość o równość wszystkich pracowników, bez względu na płeć czy narodowość, jest  jedną z kluczowych wartości firmy, wpisaną w kodeks etyczny NSG Group. W praktyce oznacza tworzenie takiego środowiska pracy, w którym pracownicy, niezależnie od różnic pomiędzy nimi, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału. Są to inicjatywy i programy realizowane na etapie rekrutacji, zapewniające rozwój zawodowy pracowników, czy wspierające godzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi.

Bohaterowie reportażu są przedstawicielami licznej grupy obcokrajowców pracujących od lat w zakładach NSG Group w całej Polsce. W filmie mówią o codzienności w pracy, pasjach pozazawodowych i tym, jak żyje się im w naszym kraju.     

Naszym celem jest tworzenie przyjaznych miejsc pracy, a także budowanie atmosfery wzajemnego szacunku, otwartości i zrozumienia bez względu na zajmowaną pozycję oraz na pochodzenie, płeć, preferencje czy przekonania. To także działania ukierunkowane na rozwój pracowników w oparciu o ich potencjał i chęć rozwoju, jak na przykład realizowane z powodzeniem na przestrzeni ostatnich lat dedykowane programy rozwojowe - mówi Monika Kuczyńska, Dyrektor Personalna w NSG Group w Polsce. - Różnorodność naszych zespołów stanowi dla nas wyzwanie i jednocześnie inspiruje do podejmowania inicjatyw, co korzystnie wpływa na rozwój i efektywność firmy.

NSG Group w Polsce jest od stycznia 2018 r. sygnatariuszem Karty Różnorodności, promującej wśród przedsiębiorców, instytucji i organizacji ideę przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy, a także dbałości o spójność i równość społeczną. Ta wspierana przez Komisję Europejską inicjatywa jest realizowana w 17 krajach Unii Europejskiej, m.in. Niemczech, Austrii, Szwecji, Włoszech czy Belgii. W Polsce koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Wcześniejsze reportaże z cyklu „Natchnieni szkłem" prezentują historię Romana Pordzika, pracownika Pilkington Automotive Poland w Piekarach Śląskich, prowadzącego w wolnym czasie Pracownię Artystyczną oraz Adama Dumy, długoletniego, emerytowanego pracownika huty szkła Pilkington Polska w Sandomierzu.

źródło: Pilkington