PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-11-26
EGLAS – szkło grzewcze firmy Saint-Gobain nagrodzone 4Buildings Awards 2019
EGLAS Saint-Gobain to szkło gwarantujące komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń bez skraplania się pary na powierzchni szyb i konieczności ...

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Nowoczesne szkło grzewcze EGLAS firmy Saint-Gobain otrzymało nagrodę 4Buildings Awards 2019 w kategorii „Innowacje - materiały budowlane". Jury oraz czytelnicy portali Grupy PTWP w plebiscycie, którego celem jest promowanie nowoczesnego budownictwa zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju, docenili rozwiązanie opierające się na wykorzystaniu prądu elektrycznego i niskoemisyjnej powłoki z tlenków metali.

EGLAS Saint-Gobain to szkło gwarantujące komfort cieplny wewnątrz pomieszczeń bez skraplania się pary na powierzchni szyb i konieczności ich odśnieżania. Rewolucyjna technologia „ciepłego szkła" sprawia, że grzejniki stają się niepotrzebne. Opiera się ona na wykorzystaniu prądu elektrycznego oraz powłoki z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z jego powierzchni. EGLAS pozwala na optymalizację energetyczną budynku, zapewnia niski poziom energii i niewielki ruch powietrza we wnętrzach. Ma przy tym szeroką gamę zastosowań - od drzwi, podłóg i ścian działowych po okna, fasady, przeszklenia i świetliki dachowe, ogrody zimowe i werandy.


EGLAS z nagrodą 4Buildings Awards 2019

Postępowa i ekologiczna technologia szkła EGLAS Saint-Gobain 15 listopada 2019 roku podczas gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach została ogłoszona laureatem kategorii „Innowacje - materiały budowlane" 4Buildings Awards 2019. W tej dziedzinie plebiscytu nagradzane są pionierskie rozwiązania, które wnoszą na rynek nową jakość i minimalizują negatywny wpływ budownictwa na środowisko naturalne. Pozostałe kategorie 4Buildings Awards 2019 to „Projekty" oraz „Ludzie".

- Jak budować w sposób zrównoważony, z wykorzystaniem nowatorskich technologii budowlanych i energii odnawialnej, tak by budynki tworzyły warunki do lepszego życia i pracy? Szukając odpowiedzi na te pytania, stworzyliśmy konkurs 4 Buildings Awards, by premiować najlepsze praktyki, projekty, rozwiązania i postawy - mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktor naczelna propertydesign.pl, zastępca redaktora naczelnego propertynews.pl.

Galę wręczenia nagród 4Buildings Awards 2019 (15 listopada 2019 r., Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach) poprowadziła dziennikarka telewizyjna, Beata Tadla.


4Buildings

4Buildings to nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce. Rozpoczęło się 15 listopada 2019 r. dniem dla profesjonalistów, weekend 16-17 listopada przyjął formułę Dni Otwartych dla każdego, kto interesuje się zrównoważonym budownictwem, nowinkami i ekologicznymi trendami w budownictwie, planuje budowę domu, szuka projektu dla swojej rodziny, marzy o pięknym ogrodzie lub potrzebuje fachowca od budowy domu.

Organizatorem 4Buildings jest Grupa PTWP, wydawca branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, imprez targowych, seminariów i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach oraz 4 Design Days - największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa.

źródło: Saint-Gobain Building Glass Polska