PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-04-16
Systemy ALUPROF nagrodzone statuetką TOPBUILDER 2020
W konkursie wyróżniono system ściany elementowej, słupowo-ryglowej MB-SE80 MLT, oraz system rolet nadstawnych SKB STYROTERM.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
info@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Jedne z najbardziej prestiżowych nagród budowlanych zostały rozdane. Pośród tegorocznych laureatów znalazł się także producent systemów aluminiowych ALUPROF z Bielska-Białej. W konkursie organizowanym przez wydawnictwo Builder wyróżniono system ściany elementowej, słupowo-ryglowej MB-SE80 MLT, zaprojektowany na potrzeby realizacji Mennica Legacy Tower oraz system rolet nadstawnych SKB STYROTERM.

Samo rozdanie nagród odbyło się w sposób bezprecedensowy dla tego wydarzenia. Z uwagi na stan wyższej konieczności statuetki zostały przesłane do laureatów zdalnie. Natomiast uroczysta Gala, pierwotnie zaplanowana na 19 marca 2020 r., odbędzie się po ustaniu epidemii koronawirusa.


Doceniono najwyższej jakości produkty

Kapituła konkursu, złożona z członków Rady Naukowej „Buildera", spośród wszystkich zgłoszeń wyłoniła 60-ciu laureatów reprezentujących segment inwestycyjny, usługowy i produktowy. Doceniono m.in. najwyższej jakości produkty, innowacyjne rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne, wyjątkowe usługi i przedsięwzięcia branżowe. Nagrodzono także inwestycje budowlane, które odznaczają się ponadprzeciętną architekturą i zastosowaniem nowoczesnych technologii.


- Udział w tego rodzaju konkursie to ważne przeżycie z perspektywy funkcjonowania naszej firmy w branży. Statuetkę TopBuilder dostają podmioty, które są synonimem innowacyjności, precyzyjnego odpowiadania na potrzeby użytkowników i nieustannego podążania za światowymi trendami. Lista tegorocznych laureatów stanowi obraz dynamiki rozwoju budownictwa oraz branży w naszym kraju. Cieszymy się, że po raz kolejny nasze systemy znalazły się w gronie wyróżnionych produktów. Bycie na co dzień częścią procesu inwestycyjnego, w którym uczestniczą wybitni projektanci, deweloperzy i inwestorzy oraz wykonawcy, jest nobilitujące. Utwierdza nas to w przekonaniu, że obraliśmy słuszny kierunek działań jako lider wśród producentów systemów aluminiowych - mówi Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR w ALUPROF SA.

Produkty firmy ALUPROF konkurowały w kategoriach dedykowanych producentom branży budowlanej: nowości roku, innowacje oraz produkty rekomendowane, zweryfikowane rynkowo po latach eksploatacji.

Dla biura i dla domu

Nagrodzony system ściany elementowej słupowo-ryglowej MB-SE80 MLT został zaprojektowany specjalnie pod budowę nowoczesnego warszawskiego biurowca - Mennica Legacy Tower. Jest to rozwiązanie przeznaczone do konstruowania lekkich ścian osłonowych typu zawieszanego. Konstrukcję takiej ściany stanowią moduły, w całości wytworzone w zakładzie produkcyjnym. Wysokość modułów odpowiada wysokości kondygnacji, do której są montowane, a ich szerokość ustalana jest zgodnie z projektem architektonicznym. Dzięki odpowiedniemu zróżnicowaniu kształtów profili aluminiowych oraz technologii szklenia segmentów fasady możliwe jest uzyskanie na poszczególnych elewacjach budynku różnorodnych efektów wizualnych.

Z kolei wyróżniony system rolet nadstawnych SKB STYROTERM to zaawansowane technologicznie rozwiązanie powstałe z myślą o budownictwie energooszczędnym. W porze zimowej znaczenie ograniczają straty ciepła przez okna i drzwi, podczas gdy latem doskonale zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzewaniem latem. Po pozwala na znaczne oszczędności, nawet do 30% w skali roku. Produkt ten może być stosowany zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. W zależności od potrzeb użytkowników roletami można sterować ręcznie, za pomocą pilota czy przy użyciu smartfonu.

Firma ALUPROF jest liderem swojej branży w Polsce - posiada ponad 40-procentowy udział w polskim rynku produkcji systemów aluminiowych. Od lat zalicza się również do europejskiej czołówki producentów systemów aluminiowych. W swojej ofercie posiada m.in.: systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, przeciwpożarowe, antywłamaniowe, rolety, bramy, moskitiery i rozwiązanie indywidualne. ALUPROF kapitałowo przynależy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA.
Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w Czechach, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, a także na Ukrainie i Węgrzech. Główna siedziba Aluprof S.A. znajduje się w Bielsku-Białej, gdzie zlokalizowane są także linie produkcyjne oraz centrum logistyczne. W oddziale w Opolu, wytwarzane są systemy roletowe. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych firmy wynosi blisko 80 000 m².

Jakość produktów jest dla Aluprof wartością nadrzędną, dlatego inżynierowie Aluprof nieustannie opracowują zaawansowane technologicznie rozwiązania, odpowiadające na potrzeby nowoczesnego budownictwa w zakresie energooszczędności i swobody projektowania. W firmie wdrożony został system zarządzania jakością ISO 9001-2001, który zapewnia zgodność oferowanych produktów z normami europejskimi. W ramach Grupy Kęty, w Złotowie funkcjonuje akredytowane Laboratorium Pomiarowo-Badawcze, dysponujące innowacyjnymi urządzeniami m.in. największą w Europie Środkowo-Wschodniej komorą do badań okien, drzwi, fasad oraz żaluzji zewnętrznych. Wysoką jakość produktów potwierdzają liczne nagrody przyznane przez specjalistów m.in. Lider Rynku 2013, Konsumencki Lider Jakości 2013, Dynamiczna Firma, Kryształowy Profil 2011, Gepardy Biznesu 2011, Efektywna Firma 2011, Duża Perła Polskiej Gospodarki, Diamenty Forbesa, Brązowe Godło Jakości QI, Jakość Roku 2009, Laur Klienta 2009, Diament Lidera Polskiego Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Orły Polskiego Budownictwa, Medal Europejski.

Firma, podobnie jak wszystkie spółki należące do Grupy Kęty, od początku swojej działalności stara się pomagać osobom najbardziej potrzebującym. W tym celu utworzona została Fundacja „Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", która wspiera dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i promuje ideę rodzinnych form opieki zastępczej.

Grupa Kapitałowa Kęty S.A. jest liderem branży aluminiowej w Polsce. Holding tworzy 18 spółek, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i zagranicą. Rocznie przetwarzają one blisko 55 000 ton surowców aluminiowych. Wśród 2 000 odbiorców Grupy znajdują się międzynarodowe koncerny, duże i średnie przedsiębiorstwa oraz hurtownie reprezentujące niemal wszystkie gałęzie przemysłu m.in. budowlaną, motoryzacyjną, elektromaszynową i spożywczą.

źródło: Aluprof