PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2020-12-21
25 000 ton CO2 zredukowane dzięki ponad 100 projektom budowlanym z Hydro CIRCAL
Fasady SAPA są dziś produkowane z najwyższej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu co pozwala ...

Sapa Building System Poland Sp. z o.o.
ul. Graniczna 60
93-428 Łódź

tel. 42 683 63 73
fax 42 640 04 26
hubert.wisniewski@hydro.com
www.sapabuildingsystem.pl

» więcej o firmie

Hydro CIRCAL został wprowadzony rok temu i stał się kluczowym elementem portfolio produktów Hydro. Fasady SAPA są dziś produkowane z najwyższej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu co pozwala sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty niskoemisyjne.

Od czasu wprowadzenia na rynek bardziej ekologicznego stopu Hydro CIRCAL podpisano ponad 100 dużych projektów budowlanych z fasadami, oknami i drzwiami marek Hydro Building System firmy Hydro, w tym SAPA.W projektach wykorzystano od 10 do 400 ton aluminium.

„Ten kamień milowy podkreśla potencjał niskoemisyjnych produktów aluminiowych w budownictwie kubaturowym. Koncentrując się na realizacji, nasz zespół zabezpieczył i dostarczył rozwiązania dla różnorodnych projektów budowlanych. Mamy w przygotowaniu kilka interesujących projektów " - mówi Henri Gomez, szef systemów budowlanych w firmie Hydro.

Ponieważ budynki odpowiadają za około 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych, a przemysł, inwestorzy i rząd kładą większy nacisk na zrównoważony rozwój.

Hydro CIRCAL to gama produktów aluminiowych wykonanych z recyklingu poużytkowego aluminium. Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu pozwala drastycznie zmniejszyć zużycie energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produkowanych produktów. Obecnie Hydro oferuje Hydro CIRCAL 75R, z udziałem co najmniej 75% aluminium pochodzącego ze złomu pokonsumenckiego. Ciągle pracujemy nad wprowadzeniem w przyszłości nowych produktów z jeszcze wyższą zawartością odzyskanego aluminium.

Redukcja 25 000 ton CO2

SAPA i inne marki Hydro Building System wygrały duże projekty budowlane w 10 krajach na dwóch kontynentach z Hydro CIRCAL. Oznacza to redukcję CO2 o 25 000 ton w porównaniu ze standardowym aluminium używanym w Europie.

Jednym z wygranych projektów jest Hyllie Terrass w Szwecji. Hyllie Terrass to jeden z projektów, który został uwzględniony w badaniu pilotażowym Sweden Green Building Council dotyczącym certyfikacji budynków w zakresie zerowej emisji CO2. Celem jest, aby Hyllie Terrass stał się pierwszym neutralnym dla środowiska budynkiem biurowym w Szwecji. Budynek ten będzie miał okna i fasady firmy SAPA.

Firmie Hydro ze swoimi markami Building System udało się wzmocnić konkurencyjną pozycję firmy dzięki niskoemisyjnym aluminium, którą umożliwia posiadana technologia i innowacje.

„Od dobrze prosperujących centrów biznesowych po całkowitą przebudowę kultowych budynków - cały projekt który zrealizowaliśmy jest świetny. Udało nam się wykazać, że możliwe jest wykorzystanie aluminium poddanego recyklingowi, pokonsumenckiego i drastyczne zredukowanie zużycia energii, przy jednoczesnym wytwarzaniu produktów wysokiej jakości" - mówi Henri Gomez.

Hydro CIRCAL został również doceniony przez ekspertów i kolegów z branży. Zdobył nagrodę „Przełomowe rozwiązanie roku" przyznaną przez renomowany S&P Global Platts Metal Awards 2020.

HYDRO CIRCAL

  • Hydro CIRCAL to wlewek do wytłaczania, z którego można uzyskać szereg profili, szczególnie dobrze nadaje się do projektów budowlanych. Jest lekki, a mimo to mocny i odporny na korozję.
  • Hydro CIRCAL składa się co najmniej w 75% z przetworzonego złomu pokonsumpcyjnego, takiego jak stare okna, ramy i drzwi.
  • Używając aluminium pochodzącego z recyklingu drastycznie zmniejszamy zużycie energii na etapie produkcji, ale nadal oferujemy wysokiej jakości aluminium.
  • Korzystanie z najbardziej zaawansowanej technologii sortowania aluminium w branży pozwala nam na dostarczanie materiałów aluminiowych pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego
  • Im wyższa zawartość materiałów pochodzących z recyklingu pokonsumenckiego, tym niższy ślad węglowy.
  • Hydro aluminium posiada certyfikat ASI Performance Standard i ASI Chain of Custody Standard dokumentujący, że produkty aluminiowe są pozyskiwane i produkowane odpowiedzialnie w całym łańcuchu wartości.

źródło: Sapa