PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-12-19
Elewacja z Meranti – solidna i piękna
Rynek materiałów budowlanych oferuje wiele sposobów wykończenia zewnętrznych ścian budynku.

DLH POLAND Sp. z o.o.
ul. Sosnkowskiego 1D
02-495 Warszawa

tel. 22 667 44 14
fax 22 667 42 88
info@dlh.pl
www.dlh.pl

» więcej o firmie

Oryginalną propozycją, posiadającą wysokie parametry wytrzymałościowe i spełniającą wygórowane kryteria estetyczne jest zastosowanie drewnianych desek. Profile elewacyjne wykonane z egzotycznego drewna Meranti,  o żywiołowym odcieniu czerwieni zapewnią wyjątkowe walory wizualne. Ich nieskomplikowany montaż na elewacji zapewni izolację cieplną i akustyczną budynku.


Fragment elewacji wykonanej z desek EVERO
Fot. DLH Poland

Projektując elewację oczekujemy, że materiały pokrywające zewnętrzną ścianę budynku będą charakteryzowały się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, zmiany temperatur i inne warunki atmosferyczne. Nie mniejsze znaczenie przy jej aranżowaniu odgrywa również kolorystyka, która powinna współgrać z zastosowaną stolarką okienną i drzwiową oraz bliskim otoczeniem. Propozycją na ciekawą fasadę jest wykonanie jej z drewna pochodzącego z odległych zakątków świata. Oryginalna paleta barw drewna egzotycznego, oferowana przez DLH Poland, to kolory których nie odnajdziemy wśród europejskich gatunków drewna. Ich niesamowita barwa sprawi, że fasada stanie się wyjątkowo atrakcyjną wizytówką domu. W ofercie  firmy DLH Poland znajdziemy azjatyckie drewno Meranti, które  zastosowane na elewacji zagwarantuje nie tylko imponujący efekt wizualny, ale również maksimum ochrony termicznej i akustycznej budynku.


Profile desek elewacyjnych EVERO wykonane z drewna Meranti
Fot. DLH Poland

Żywiołowa czerwień Meranti

Drewno zastosowane na fasadach budynków posiada wiele atutów. Stanowi wyrazisty szczegół, który nadaje bryle estetyczny wygląd, potrafi doskonale uzupełnić śmiałe projekty architektoniczne. Drewniane profile elewacyjne z Meranti - drzewa liściastego z Azji - to propozycja dla osób poszukujących świeżych i oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Charakterystyczna barwa drewnianej elewacji, wykonana z desek EVERO w kolorze żywiołowej czerwieni (Dark Red Meranti) lub stonowanego brązu (Meranti) - zbuduje ciekawy kontrast ze współczesnymi bryłami budynków. Deski Meranti wyróżniają się wysokimi parametrami technicznymi: gęstością, trwałością i lekkością. Ponadto charakteryzuje je stabilność wymiarowa i wysokie parametry izolacyjności.


Montaż desek elewacyjnych EVERO firmy DLH Poland
Fot. DLH Poland

Podstawa drewnianej elewacji - łata konstrukcyjna

Prawidłowy montaż desek na ścianie budynku ma decydujący wpływ na trwałość i estetykę elewacji. Od prawidłowego ich zainstalowania zależy efektywność konstrukcji i ochrona ścian zewnętrznych budynku przed warunkami pogodowymi.

- Cała drewniana elewacja montowana jest na tzw. ruszcie, czyli podkładzie przytwierdzanym do ściany. Konstrukcja rusztu składa się z łat, których zadanie polega na udźwignięciu ciężaru desek elewacyjnych i powstrzymaniu obciążenia np. siły wiatru oraz pracującego drewna. Stąd też niezwykle istotne jest solidne wykonanie i profesjonalne zamontowanie konstrukcji pod elewacją. W przypadku renowacji starych domów szczególnie ważne jest także równe położenie konstrukcji łat - mówi Paweł Sędek, Szef Produktu w firmie DLH Poland.


Pokazowy montaż desek elewacyjnych EVERO firmy DLH Poland
Fot. DLH Poland

Ruszt, na którym montowane są deski elewacyjne budowany jest z łat obrzynanych, o przekroju ok. 30 x 50 mm lub większym, z tego samego gatunku drewna.

- Pamiętajmy, że między deską elewacyjną, a ścianą musi zostać zachowana wolna przestrzeń, co najmniej 2 cm. Jest ona niezwykle ważna, ponieważ umożliwia cyrkulację powietrza i właściwe obsychanie desek. Istotne jest również to, aby w dolnej i górnej części elewacji pozostawić szczeliny (otwory), którymi powietrze będzie mogło swobodnie wchodzić i wychodzić - dodaje Paweł Sędek, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Przy montażu elewacji zwróćmy szczególną uwagę na odległość pierwszej deski elewacyjnej od ziemi, która powinna wynosić co najmniej 30 cm. Zapewnia to ochronę drewna m.in. przed odpryskującą od gleby wodą deszczową. Warto pamiętać również, że deski elewacyjne przeznaczone do montażu poziomego zaczynamy montować od dołu do góry, zawsze piórem do góry. Podczas montażu szczególną uwagę należy poświęcić tym miejscom, w których drewno narażone jest na bezpośredni kontakt z wodą (np. rynny, parapety).

Importer: DLH Poland www.dlh.pl

Deska elewacyjna Dark Red Meranti 20 x 145 x 135 mm cena ok. 204,18 zł/m2
Deska elewacyjna Meranti
15 x 145 x 134 mm cena ok. 164,82 zł/m2

Zdjęcie główne:
Elewacja budynku wykonana z desek elewacyjnych EVERO
Fot. DLH PolandDLH Polska jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnianych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Polska stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Polska to aktualnie 13 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Polska jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.

Firma DLH w troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu, gwarantującego, że drewno w produktach DLH pochodzi z właściwie zarządzanych lasów.

źródło: DLH