PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-05-24
Uroczysta Gala konkursu Fasada Roku 2011
Piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa.

BAUMIT Sp. z o.o.
ul. Wyścigowa 56g
53-012 Wrocław

tel. 71 358 25 00
fax 71 358 25 06
info@baumit.pl
www.baumit.pl

» więcej o firmie

Zwieńczeniem konkursu Fasada Roku jest uroczysta Gala, podczas której ogłaszany jest werdykt jury oraz są wręczane nagrody wszystkim zwycięzcom, a także wyróżnionym. Tegoroczna, jubileuszowa edycja plebiscytu organizowanego przez firmę Baumit zakończyła się 26. Kwietnia 2012 roku, kiedy to architekci, inwestorzy oraz wykonawcy spotkali się w Ożarowie Mazowieckim w Centrum Konferencyjnym Mazurkas.  

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości przez prowadzącą całą Galę - znaną dziennikarkę TVP - Agatę Konarską. W hallu centrum rozstawione były sztalugi ze zdjęciami wszystkich zgłoszonych do konkursu obiektów, gdzie goście mogli podziwiać kunszt i ogrom pracy włożonej w powstanie czy remont fasad poszczególnych budynków. Najbardziej oczekiwaną częścią Gali było ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród zwycięzcom. Tę oficjalną część rozpoczął swoim przemówieniem Zbigniew Kaliciński - Dyrektor Handlowy w firmie Baumit. Nagrody we wszystkich 6 konkursowych kategoriach wręczali członkowie Jury wraz z pracownikami Baumit uzasadniając jednocześnie decyzję wyboru komisji sędziowskiej. Padały tu przede wszystkim słowa zachwytu nad podkreśleniem elegancji bryły budynku przy jednoczesnym zachowaniu struktury obiektu. Co więcej, jury konkursu doceniało wierne odwzorowanie pierwotnego wyglądu oraz kolorystyki historycznych budynków. Uwadze sędziów nie umknęło wykorzystanie innowacyjnych materiałów firmy Baumit, zarówno na budynkach już istniejących jak i nowo wznoszonych.

Po zakończeniu oficjalnej części Gali nadszedł czas na artystyczną odsłonę uroczystości. Gwiazdą wieczoru był Art Color Ballet, który zaprezentował specjalnie przygotowany na tę uroczystość  spektakl „Deep Trip Performance - New Life of Architecture" . Przedstawienie to stanowiło oryginalne połączenie muzyki, tańca i koloru. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród wśród gości. Zwycięzca otrzymał zaproszenie na „Weekend of your Life w Barcelonie". Wśród zaproszonych gości rozlosowano także upominki w postaci aparatów fotograficznych oraz bonów do sieci sklepów Apart od firmy Baumit. Zwieńczeniem uroczystego wieczoru była zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Fasada Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. To przede wszystkim największa liczba zgłoszonych obiektów (182 budynki), niezwykle wysoki poziom wszystkich realizacji oraz zacięta rywalizacja o zwycięstwo - szczególnie w kategorii „Budynek po renowacji". I choć kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę Baumit przeszła już do historii to wykonawcy, inwestorzy oraz architekci z niecierpliwością czekają na ogłoszenie kolejnej edycji Konkursu Fasady Roku.

www.fasadaroku.pl




Baumit jest wspólną marką dwóch austriackich, rodzinnych koncernów z branży budowlanej - Schmid Industrieholding oraz Wietersdorfer Gruppe. Łączy je ponad 110-letnia tradycja i bogate doświadczenia w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych. Już teraz przedstawicielstwa handlowe, filie lub zakłady produkcyjne Baumit znajdują się w 30 krajach Europy oraz w Chinach. Firma obecna jest w Polsce od 18 lat, gdzie posiada trzy zakłady produkcyjne: w  Pobiedziskach k. Poznania, Łowiczu oraz Bełchatowie. Szczególnie silną pozycję na polskim rynku materiałów budowlanych, Baumit zdobył w zakresie sprzedaży tynków maszynowych i kompletnych systemów ociepleń budynków. Ponadto oferta produktowa Baumit obejmuje m.in. produkty do: układania płytek ceramicznych (linia Baumacol) renowacji, ogrodów i skwerów, a także jastrychy, wyprawy wierzchnie, zaprawy murarskie oraz produkty gipsowe.  

źródło: Baumit