PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-13
EFFECT GLASS na targach BUDMA
Firma pokazała na targach BUDMA nowość - szkło antyrefleksyjne, wykonane w technologii Daglass Nano Selective Transmission z trawieniem AR.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Budownictwo przyszłości oraz inteligentna architektura - to najważniejsze zagadnienia minionej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA. Nic dziwnego, że na tegorocznej wystawie dopisała reprezentacja wielu branż budowlanych, między innymi producentów szyb. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy EFFECT GLASS.

O targach
Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA to największa w tej części Europy impreza wystawiennicza branży budowlanej. W tegorocznej edycji udział wzięło około 1200 producentów i dystrybutorów z kilkudziesięciu krajów W tej liczbie imponujący był także udział krajowych wystawców. BUDMA to doniosłe wydarzenie dla całego środkowoeuropejskiego rynku budowlanego, ze względu na jej rangę, zasięg oraz ilość zwiedzających. W bieżącym roku targi odwiedziło wielu gości, a wśród nich profesjonaliści: architekci, projektanci wnętrz oraz specjaliści branży budowlanej. Znaczący producenci z Polski i Europy starają się systematycznie pokazywać tu swoje najnowsze osiągnięcia. Następna taka okazja będzie miała miejsce w marcu 2014 r., bowiem w przyszłym roku BUDMA odbędzie się pierwszy raz w nowym terminie.

Ekspozycja
Stoisko firmy EFFECT GLASS przyciągało uwagę zwiedzających swoją ofertą. Firma pokazała na targach BUDMA nowość - szkło antyrefleksyjne, wykonane w technologii Daglass Nano Selective Transmission z trawieniem AR. Szkło, na którym prezentowano powłoki antyrefleksyjne, zostało uprzednio poddane procesowi hartowania szkła w najnowocześniejszej technologii, bez zafalowań.

- Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu zajmują istotne miejsce w kalendarzu imprez wystawienniczych, większości producentów okien i fasad w Polsce - powiedział Robert Nowak, Dyrektor Handlowy firmy Effect Glass. - Na targach uważnie obserwujemy trendy, które kreują producenci pokrewnych branż, oraz przedstawiamy własne rozwiązania. Na tegorocznej BUDMIE zaprezentowaliśmy przede wszystkim szkło z powłoką antyrefleksyjną, stosowane na szeroką skalę w panelach fotowoltaicznych, aplikacjach solarnych oraz w architekturze i przemyśle oświetleniowym. Właśnie ten produkt chcemy upowszechnić w najbliższej przyszłości - podsumowuje.

Technologia produkcji oferowana przez firmę EFFECT GLASS, pozwala na wykonanie powłoki z antyrefleksem dwustronnie lub jednostronnie, na powierzchni szkła hartowanego oraz niehartowanego. Umożliwia pokrycie szkła o dowolnym kształcie oraz zróżnicowanej powierzchni (np. szkło matowe, gładkie, pryzmatyczne oraz gięte). Szkło antyrefleksyjne wykonane w technologii Daglass Nano Selective zwiększa trwałość powłoki i całkowicie eliminuje ryzyko jej delaminacji, to jest oddzielenia się warstwy wierzchniej od podkładu.

Udział w targach to dobra okazja do pokazania nowości produktowych, a także najciekawszych rozwiązań technologicznych. Na ekspozycji świętokrzyskiego producenta można było omówić parametry techniczne poszczególnych produktów, ich zastosowanie oraz warunki współpracy.


EFFECT GLASS to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Firma posiada dwa zakłady produkcyjne: w Kielcach i Starogardzie Gdańskim. EFFECT GLASS wykorzystuje do produkcji szkło renomowanych koncernów. Wszystkie wytwarzane produkty posiadają wymagane świadectwa badań oraz certyfikaty Instytutu Szkła i Ceramiki, których najwyższą jakość potwierdza Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, zgodnie z normą PN-EN ISO 9001:2009.

EFFECT GLASS jako firma należąca do konsorcjum EFFECTOR, jest od września 2012 r. sponsorem tytularnym klubu EFFECTOR KIELCE, grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass