PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-06-19
EFFECT GLASS to ceniony dostawca szyb do produkcji okien
Kilka tygodni temu Centrum Analiz Branżowych opublikowało opinie producentów okien z PVC i aluminium na temat dostawców.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

To już szósta edycja badań, poświęcona współpracy z firmami oferującymi okucia, szyby i profile z tworzyw sztucznych oraz drugie wydanie, uwzględniające profile aluminiowe. Niezmiennie od kilku lat firma EFFECT GLASS zajmuje jedną z wiodących pozycji, wśród dostawców  szyb zespolonych.

Badanie opinii producentów okien

Celem badania opinii producentów okien o dostawcach jest przedstawienie najistotniejszych elementów współpracy oraz wskazanie najlepiej ocenianych dostawców. Skoncentrowano się w nim na identyfikacji wiodących przedsiębiorstw oraz sprawdzono, które z nich są polecane przez największą liczbę firm wytwarzających okna.  Przeprowadzone badanie miało charakter wywiadów telefonicznych, wspomaganych komputerowo (CATI), zostało zrealizowane wśród dwustu producentów okien z tworzyw sztucznych oraz 135 producentów okien aluminiowych. Szczególnie istotnym elementem raportu jest - obok przedstawienia bieżących opinii - zaprezentowanie zmian w ocenie poszczególnych firm, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Wyniki badań umożliwiają weryfikację skuteczności działań dostawców, w tym prowadzonych aktywności marketingowych oraz mogą stanowić praktyczną wskazówkę w przygotowaniu strategii na następne lata.

Podsumowanie raportu
Na podstawie wyników raportu łatwo można wysnuć wniosek, że przy wyborze dostawców zarówno okuć, jak szyb zespolonych oraz profili, najważniejszymi kryteriami wyboru niezmiennie pozostaje stosunek ceny do jakości. To właśnie te czynniki były wymieniane najczęściej w każdej z dotychczasowych edycji badań. Inne istotne zagadnienia, to szybkość realizacji zamówień, marka, innowacyjność, obsługa klienta oraz doświadczenie, płynące ze współpracy. Na rynku szyb zespolonych najkorzystniejszy współczynnik ceny do jakości zdaniem 35% producentów okien osiągnął Glassolutions. Pozostałe znaczące udziały w tym zakresie przypadły markom Pilkington, Effect Glass (22 %) oraz AGC.W kategorii okuć okiennych wyróżnione marki to Winkhaus, firma Roto oraz Maco. W segmencie profili z tworzyw sztucznych dominują dwaj dostawcy: Aluplast i Veka, a także Brugmann. Z kolei profile aluminiowe to domena Aluprof-u, Ponzio i Aliplastu.

Więcej informacji na temat raportu „Opinie producentów okien o dostawcach" (edycja 2013)
na www.cab-badania.pl

źródło: Effect Glass