PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-09-11
Nowy zakład produkcyjny Effect Glass S.A.
Od początku roku trwały prace inwestycyjne w miejscowości Wędkowy k. Tczewa, w związku z przeniesieniem tam oddziału firmy Effect Glass.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Z końcem lipca br. Effect Glass zakończył większość prac budowlano - wykończeniowych w miejscowości Wędkowy, a w sierpniu nastąpiło uruchomienie produkcji szyb zespolonych. Firma planuje istotne zwiększenie zatrudnienia.

Effect Glass S. A. z końcem czerwca zakończył produkcję w Starogardzie Gdańskim, a od sierpnia tego roku rozpoczął ją już w nowej lokalizacji - miejscowości Wędkowy, gmina Swarożyn, koło Tczewa.  Zmiana siedziby zakładu produkcyjnego na północy Polski  była nieuchronna, ze względu na niewystarczające warunki lokalowe oraz  brak realnych perspektyw rozwoju.


- Maksymalne  możliwości produkcyjne w  poprzedniej lokalizacji wynosiły  jedynie 250 000 mszyb zespolonych w skali roku. W Starogardzie Gdańskim nie było także warunków  na instalację dodatkowych linii, które umożliwiłyby zwiększenie potencjału przedsiębiorstwa - ocenia Robert Janus, kierownik zakładu Effect Glass S. A. - Natomiast działka w miejscowości Wędkowy  spełnia  wszystkie najważniejsze wymogi techniczne oraz  te dotyczące położenia. Jest  bardzo korzystnie usytuowana, zaledwie kilka kilometrów od autostrady A1, 17 km od Tczewa i 40 km od Gdańska -  uważa Robert Janus. 

Jednym z zadań oddziału w Wędkowy jest zaopatrywanie w szyby i szkło marki Effector  firm z Polski  Północnej, rynków skandynawskich i Europy Zachodniej. Effect Glass zainwestował w wybudowanie hali produkcyjnej (o powierzchni 12.000 m2), modernizację istniejącego zaplecza,  zakup i montaż  kolejnej linii do cięcia i zespalania szkła. Szacuje się, że uruchomiona inwestycja będzie miała możliwości produkcyjne na poziomie 500.000 m2 szyb zespolonych rocznie. Ponadto, w  przypadku sprzyjającej  koniunktury w branży,  będzie można sprawnie rozbudować park maszynowy, a w efekcie znacznie zwiększyć produkcję. Nowy producent przyczyni się także do  wzrostu zatrudnienia - do pracy w najbliższych miesiącach zostanie przyjętych kilkudziesięciu nowych pracowników. EFFECT GLASS S.A.
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass