PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-01-09
Zakończono kolejny etap inwestycji Effect Glass
W lipcu 2013 r. zakończono większość prac wykończeniowych, a na początku października oficjalnie uruchomiono nową fabrykę szyb ...

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Ubiegły rok upłynął w firmie Effect Glass pod znakiem inwestycji. Znacznie rozbudowano zaplecze produkcyjne fabryki w Kielcach oraz wyposażono wydziały obróbki szkła w dodatkowe urządzenia. Spółka otworzyła również nową fabrykę szyb zespolonych w Wędkowach k. Tczewa. Inwestycje wpłynęły nie tylko na wzrost zatrudnienia, ale także spowodowały, że Effect Glass zaliczać się będzie do ścisłej czołówki producentów szyb zespolonych i szkła specjalnego, w tej części Europy.


Inwestycje w kieleckim zakładzie

Już dwa lata trwają prace na terenie zakładu produkcyjnego firmy Effect Glass w Kielcach. W 2012 r. roku została tu uruchomiona linia do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Dalsze prace, przewidziane na 2013 rok, przebiegały dwutorowo: w Kielcach oraz w miejscowości Wędkowy koło Tczewa. Inwestycje, które zrealizowano w 2013 r. w zakładzie firmy w Kielcach, dotyczyły m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600 x 4600 mm. Park maszynowy zakładu został wyposażony w dodatkowy piec do hartowania Glaston Tamglass FC500TM, który pozwala na hartowanie szkła o maksymalnych wymiarach 2800 x 6000 mm. Pod koniec zeszłego roku nastąpiło także uruchomienie wielkogabarytowej linii Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000 mm x 6000 m. Grubość zespolenia, które można osiągnąć na tej linii, wynosi aż 100 mm. W grudniu 2013 roku ukończono modernizację linii do zespalania, która ułatwia i  znacznie przyśpiesza produkcję szyb dwukomorowych. Kolejne inwestycje w kieleckiej siedzibie spółki zaplanowano na początek bieżącego roku.


Inwestycje w Wędkowach

W lipcu 2013 r. zakończono większość prac wykończeniowych, a na początku października oficjalnie uruchomiono nową fabrykę szyb zespolonych w Wędkowach. Inwestycje objęły m.in. budowę hali o powierzchni 12 tys. m2 oraz wyposażenie zakładu w trzy nowoczesne linie. Dzięki przeprowadzonym pracom, możliwości produkcyjne fabryki Effect Glass w Wędkowach wynoszą około 750 tys. mszyb zespolonych rocznie.


Nowe możliwości
Zakończone inwestycje otworzyły przed producentem możliwość dotarcia do najbardziej wymagających klientów w Polsce i za granicą. Już dziś wiadomo, że część modernizacji będzie kontynuowana także w roku 2014. Obecna produkcja spółki jest kierowana przede wszystkim na krajowy rynek, ale najnowsza oferta cieszy się rosnącym zainteresowaniem także na sąsiednich rynkach europejskich, zwłaszcza w  Niemczech, krajach skandynawskich oraz Holandii i Szwajcarii.EFFECT GLASS S.A.
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass