PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-31
Effect Glass - terminowy dostawca szyb według producentów okien
Centrum Analiz Branżowych opublikowało dalszy ciąg badań na temat producentów okien i dostawców.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

Najświeższe informacje dotyczą terminowości dostawców szkła. W tym raporcie firma EFFECT GLASS zajęła jedną z wiodących pozycji, zarówno pod względem szybkości, jak i terminowości dostaw.

Czas jest ważny


Ogólnie przyjęty i akceptowany przez inwestorów termin dostawy okna, od momentu przyjęcia zamówienia w salonie sprzedaży, wynosi z reguły około 2-3 tygodni. Dłużej niż 21 dni nie chce czekać większość - to jest ponad 50% - klientów. Tradycyjna droga realizacji zamówienia stolarki okiennej najczęściej wygląda w ten sposób, że inwestor zamawia okna w salonie sprzedaży, następnie sklep zamawia produkty u producenta, ten kupuje potrzebne elementy u dostawców, a po ich otrzymaniu zrealizuje zamówienie i gotowe wyroby wysyła do salonu, który następnie wykonuje montaż okien. Na poszczególnych etapach bardzo ważne jest przestrzeganie terminów. Producenci starają się, aby każdorazowo dotrzymać czasu wykonania zlecenia, a więc oczekują punktualnych dostaw zamówionych elementów od podwykonawców. Dlatego terminowość to jeden z najistotniejszych elementów współpracy. Ważniejsza jest tylko jakość dostarczanego wyrobu.

Wyniki badań

Ponad 60% producentów okien przyznało, że to właśnie czas dostawy odgrywa kluczową rolę przy wyborze oferty, a dla przeszło 80% oceniło wagę tego elementu na co najmniej 6, w skali od 1 do 7. Badania pokazały, że firma Effect Glass jest jednym z trzech najwyżej ocenianych dostawców szkła pod względem terminowości dostaw.


Źródło: CAB, Opinie producentów okien o dostawcach, kwiecień 2014 r.

Następne informacje potwierdzają, jak oceniani są poszczególni dostawcy szyb jeśli chodzi o szybkość dostaw. Producenci najwyżej cenią firmę Press Glass , która otrzymała 4,7 punktów (w skali od 1 do 5). Tuż za nią uplasował się Effect Glass z oceną 4,55, a następnie Pilkington ze średnią 4,5. Warto wiedzieć, że noty całego segmentu dostawców szyb wypadły bardzo pozytywnie.

Więcej informacji na temat raportu „Opinie producentów okien o dostawcach" (edycja kwiecień 2014) na www.cab-badania.plEFFECT GLASS S.A.
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass