PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-12-16
Nowość! SunGuard SNX 50/23 – nowe możliwości szkła przeciwsłonecznego
Gama przeciwsłonecznych szkieł SunGuard SNX eXtra Selective powiększona została niedawno o kolejny, innowacyjny produkt: SNX 50/23.

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 92 00
www.guardianglass.com/eu/pl

» więcej o firmie

To co wyróżnia najnowsze szkło firmy Guardian na tle innych rozwiązań to nowe możliwości obróbki w postaci gięcia wklęsłego lub wypukłego, a co za tym idzie szerokie perspektywy tworzenia nowatorskich projektów.

Rodzina szkieł z eXtra wysoką selektywnością SunGuard SNX to sztandarowe produkty firmy Guardian. Doskonały dostęp naturalnego światła do wnętrza budynku, przy jednoczesnej wysokiej ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń sprawia, że architekci chętnie sięgają po szklane tafle z tej linii i z powodzeniem wykorzystują je na fasadach tworzonych obiektów. Do tej pory produkty z gamy SunGuard dostępne było jednak tylko w standardowej  wersji, co mogło mieć wpływ na ograniczenie kreatywności projektantów. Firma Guardian wyszła naprzeciw oczekiwaniom architektów i stworzyła szkło SunGuard SNX 50/23, które można poddawać niestandardowej obróbce tj. gięciu. Dzięki niemu nowoprojektowane budynki mogą zyskać niezwykłą głębię, a designerzy - niespotykaną dotąd wolność twórczą.


Najnowsze szkło SunGuard SNX 50/23 daje architektom możliwość
kreowania budynków o wyjątkowych kształtach
Fot. Guardian Częstochowa

Nowe szkło, sprawdzona jakość

SunGuard SNX 50/23 to nowa odmiana sprawdzonego produktu firmy Guardian, dlatego też zachowało ono wszystkie atuty opcji standardowej. Szkło cechuje się zatem neutralnym wyglądem, doskonałą przejrzystością i niskim odbiciem światła, a przede wszystkim: bardzo wysoką selektywnością. Zastosowanie potrójnej warstwy srebra sprawiło, że przepuszcza ono do wnętrza pomieszczenia aż 50% światła dziennego, przy jednoczesnym odbiciu aż 77% ciepła, pochodzącego z promieniowania słonecznego. Daje to ponad dwa razy więcej światła w stosunku do przenikającego ciepła. Co więcej, powłoka SunGuard SNX 50/23 jest też dostępna na szkle laminowanym z folią dźwiękoizolacyjną Sound Reduction, która zapewnia zwiększoną izolacyjność akustyczną, a tym samym redukuje ilość niechcianych dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Elastyczne możliwości kreacji

To co z pewnością wyróżnia nowe szkło wysokoselektywne  SunGuard SNX 50/23 to fakt, że otwiera ono nowe perspektywy obróbki i jako jedyne z dostępnych na rynku rozwiązań daje możliwość wykorzystania całej powierzchni szklanej tafli, ponieważ zapewniona jest jednolitość koloru na całości. Fakt ten jest szczególnie warty podkreślenia, gdyż w przypadku niektórych produktów dostępnych na rynku trzeba odciąć aż 10 centymetrów wzdłuż dłuższego boku szyby. Oznacza to ponad 3% straty dla szkła o standardowym rozmiarze 3210x6000 milimetrów. Wybór SunGuard SNX 50/23 w wersji giętej wypukłej lub wklęsłej to natomiast pewność, że każdą taflę szkła wykorzystać będzie można w 100 procentach. Szkło SunGuard SNX 50/23 otwiera przed projektantami ogromne możliwości, pozwalając zmniejszyć koszty zużycia energii i spełnić najbardziej restrykcyjne normy, bez rezygnacji z artystycznej wizji budynku.

Powłoka SunGuard SNX 50/23, zarówno na szkle laminowanym, jaki i w wersji przeznaczonej do hartowania dostępne jest w bezpłatnym programie kalkulacyjnym GuardianKonfigurator, który pobrać można pod adresem:

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/GlassConfigurator/index.htm

Parametry techniczne :

Zdjęcie główne:
Gięte szkło SunGuard SNX 50/23  w wersji wypukłej lub wklęsłej
Fot. Guardian Częstochowa




Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float", wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.


źródło: Guardian Częstochowa