PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-08-16
Szkło Saint-Gobain zdobywa wnętrza hoteli i restauracji
Trudno wyobrazić sobie współczesną architekturę bez szkła. Popularność tego materiału wśród architektów i projektantów wynika z jego ...

Saint-Gobain Building Glass Polska
ul. Szklanych Domów 1
42-530 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 40 00
fax 32 295 41 08
www.saint-gobain-glass.com

» więcej o firmie

Trudno wyobrazić sobie współczesną architekturę bez szkła. Popularność tego materiału wśród architektów i projektantów wynika z jego wysokiej trwałości, szerokich możliwości wykorzystania oraz tak ważnej dziś dbałości o środowisko naturalne. Nieograniczone możliwości aranżacyjne oraz konieczność zapewnienia najwyższego komfortu decydują o szerokim wykorzystaniu szkła w obiektach restauracyjnych i hotelowych.

Pierwszym reprezentacyjnym miejscem hotelu jest jego recepcja. Chcąc podkreślić wystrój wnętrza warto wybrać szkło lakierowane SGG PLANILAQUE EVOLUTION, które zapewnia nam efektowne połączenie głębi koloru z efektem połysku szkła. Zastosowanie tego szkła ożywi i rozświetli pomieszczenie. - SGG PLANILAQUE EVOLUTION to idealna alternatywa dla standardowych płytek. Linia dostępna jest w 18 nowoczesnych kolorach, które stanowią uzupełnienie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień - mówi Magda Lipińska, Kierownik Rozwoju Rynku Interior Saint-Gobain.


Innym, równie ciekawym rozwiązaniem, jest wykorzystanie szkieł dekoracyjnych SGG MASTERGLASS dostępnych w sześciu ekskluzywnych wzorach, które dzięki niepowtarzalnym, wyrafinowanym fakturom nadają wnętrzom indywidualny charakter. Zdobione geometrycznymi kształtami pół-przezierne, matowe szkło optymalne doświetla pomieszczenia, a zarazem chroni prywatność przebywających w nich osób. Wyróżnia się niezwykle szerokim zakresem zastosowań: fronty mebli, stopnie schodów, płyty posadzkowe, drzwi, kabiny prysznicowe, ścianki działowe czy przeszklenia elewacyjne - to tylko niektóre możliwości użycia tego szkła.

Dedykowany dla biur system CLIP-IN SILENCE oprócz walorów estetycznych i możliwości aranżacyjnych pozwala na tak ważne w miejscach publicznych wyciszenie pomieszczeń. System ścianek działowych CLIP-IN SILENCE jest idealnym wyborem dla biur i sal konferencyjnych, w których hałas już nigdy nie będzie stanowił problemu. Dzięki niewidocznym połączeniom, szkło zapewnia optymalny rozkład naturalnego światła i maksymalizuje estetyczny wygląd. Ogranicza również konieczność korzystania ze sztucznego światła i pomaga oszczędzać energię.

Dla bezpieczeństwa i komfortu gości

Pokoje stanowią najlepszą wizytówkę hotelu. Ich aranżacja zgodna z najnowszymi trendami musi zapewniać gościom maksymalny komfort, dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa. Z myślą o tych potrzebach stworzono inteligentne szkło PRIVA-LITE o zmiennej przezierności, które zapewnia neutralny kolor wnętrz, lepszą ochronę przed hałasem i prywatność „na żądanie" oraz optyczne powiększenie przestrzeni. Szkło PRIVA-LITE pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją półprzezroczystą postać na przezierną, utrzymując przy tym stałą, wysoką przepuszczalność światła. Wykorzystanie tej technologii otwiera nowe możliwości aranżacyjne w kreowaniu wnętrz. W pomieszczeniach biurowych oraz salach konferencyjnych ścianki działowe z PRIVA-LITE mogą być wykorzystywane jako ekrany do tylnej projekcji - a wszystko to za pomocą jednej, prostej komendy.


Dla podwyższenia bezpieczeństwa gości warto wykorzystać szkło laminowane SGG STADIP PROTECT - Dzięki konstrukcji, w której wykorzystano folię PVB, szkło zapewnia stabilność przeszklenia w przypadku zbicia szyby, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo znajdujących się w pobliżu osób. SGG STADIP PROTECT tłumi również w znacznym zakresie fale dźwiękowe i chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym - dodaje Magda Lipińska.

Szkło w jasnej, ekologicznej łazience

Nieodzownym elementem wystroju są lustra, dzięki którym wnętrza stają się jaśniejsze i bardziej przestrzenne. Dla wilgotnych przestrzeni, takich jak łazienki czy strefy spa stworzono lustro SGG MIRASTAR, które dzięki specjalnym właściwościom nie koroduje, jest niewrażliwe na działanie pary wodnej i agresywnych środków czystości może być poddane obróbce w celu uzyskania szkła bezpiecznego. SGG MIRASTAR może być również stosowane na zewnątrz - jako elementy okładzinowe, płyty elewacyjne czy panele szklane.

Produktem opracowanym także z myślą o zastosowaniach w przestrzeniach o zwiększonej wilgotności jest antykorozyjne szkło SGG TIMELESS, które można stosować w kabinach prysznicowych oraz parawanach nawannowych. Powłokę SGG TIMELESS otrzymuje się przez magnetronowe nanoszenie warstwy tlenków metali. Dzięki temu wapień i zabrudzenia osadzają się w mniejszym stopniu, co oznacza brak zabarwień i zachowanie atrakcyjnego wyglądu szkła. Powłoka nie traci swoich właściwości z upływem czasu i zapewnia łatwe usunięcie śladów użytkowania w porównaniu ze szkłem standardowym.

Szeroka paleta produktów oraz najwyższy standard szkieł oraz szklanych rozwiązań Saint-Gobain zachęca architektów i projektantów do sięgania po nie w realizacji projektów z branży HoReCa. Potwierdzają to liczne przykłady wykorzystania szkła Saint-Gobain w tak renomowanych lokalizacjach jak Hotel Mikołajki, wrocławski Sofitel czy Hotel Blue Diamond w Nowej Wsi.


źródło: Saint-Gobain