PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-08-22
Inwestycje Effect Glass w Wędkowych
W zakładzie firmy Effect Glass w Wędkowych trwają prace związane z uruchomieniem nowych linii. To już kolejna inwestycja, realizowana przez spółkę w tym roku.

EFFECT GLASS S.A.
ul. Hauke Bosaka 2
25-214 Kielce

tel. 41 348 20 70
fax 41 348 20 80
kielce@effectglass.net
www.effectglass.eu

» więcej o firmie

W zakładzie firmy Effect Glass w Wędkowych trwają prace związane z uruchomieniem nowych linii. To już kolejna inwestycja, realizowana przez spółkę w tym roku, mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz zoptymalizowanie obsługi i realizacji zamówień.

Nowe możliwości produkcji W zakładzie Effect Glass jest montowana linia do rozkroju szkła monolitycznego i laminowanego wraz z portalem załadowczym produkcji firmy Lisec GmbH. Pozwoli to na rozkrój szkła w grubościach 2-19 mm oraz szkła laminowanego od 2 x 2 mm do 2 x 8 mm i grubości folii 0,38-2,28 mm. Będzie ona wyposażona ponadto w stół posiadający most o długości 4,6 m do rozkroju szkła laminowanego, na którym będzie można dokonywać rozkroju łuków. Drugą, nowopowstałą linią będzie linia służąca do zespalania szkła o maksymalnych wymiarach 2,5 x 3,5m oraz grubości 16-80 mm. Inwestycja pozwoli na produkowanie oprócz szyb jednokomorowych, także dwukomorowych o dużych rozmiarach, na które zapotrzebowanie rynku stale rośnie, a nawet trzykomorowych.

Modernizacja linii zespalania

W Wędkowych firma Effect Glass prowadzi również prace dotyczące modernizacji linii zespalania. Zaplanowane realizacje mają na celu podwyższenie wydajności produkcji oraz umożliwienie wytwarzania szkła dwukomorowego o zwiększonej szerokości pakietu. W czasie modernizacji linie zespalania zostaną dodatkowo wyposażone w tandemowe prasy gazujące oraz zyskają możliwość produkowania szyb zespolonych o grubości do 60 mm. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie wszystkich prac w zakładzie w Wędkowych jest planowane późną jesienią tego roku.
EFFECT GLASS S.A. 
to producent wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Spółka oferuje także różne rodzaje szkła z powłoką antyrefleksyjną.  Firma posiada zakłady produkcyjne w Kielcach i miejscowości Wędkowy.

EFFECT Glass  to od września 2012r. jeden ze sponsorów  klubu EFFECTOR KIELCE,  grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze. 

źródło: Effect Glass