PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-12-14
Architektura pod znakiem Energy2
Stolarka aluminiowa Schüco AWS dostarcza pełnego spektrum systemów, które mogą być elastycznie dostosowywane do potrzeb klienta.

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie
Zmiana klimatu i szybko topniejące zasoby naturalne motywują rozwinięty świat do działania na rzecz ochrony Ziemi. W tym kontekście na znaczeniu zyskuje zrównoważone budownictwo, którego głównym elementem jest budynek o niskim zapotrzebowaniu na energię. W ramach programu Energy2 firma Schüco dostarcza już dziś przełomowych rozwiązań, które wyprzedzają wyobrażenia projektantów.

Rewolucja w sposobie myślenia o budynku stała się faktem. Już dziś wiemy, że po 2020 roku, zgodnie ze znowelizowaną Dyrektywą EPBD, będą powstawać budynki o prawie zerowym zapotrzebowaniu na energię. Firma Schüco, jako światowy lider w zakresie projektowania energooszczędnych powłok budynków, już od dawna postrzega wartość inwestycji przez pryzmat jej walorów środowiskowych, ekonomicznych a także społecznych. Budynki, które dziś przyczyniają się do globalnej emisji dwutlenku węgla w ponad 40%, mogą jutro pozyskiwać energię z całkowicie odnawialnych źródeł i ją magazynować. Izolacja cieplna, automatyzacja budynku oraz wydajne rozwiązania solarne pozwalają obniżyć zapotrzebowanie energetyczne obiektów przy jednoczesnym wytwarzaniu ekologicznie czystej energii. To wyzwanie dzisiejszych czasów, które zaprocentuje prawdziwie zrównoważonym rozwojem w przyszłości.


Fasada FW 50+S z modułami fotowoltaicznymi
ProSol TF, Budynek biurowy, Meinerzhagen, Niemcy
Fot. Schüco

Technologie jutra dla ochrony planety
W odpowiedzi na postępujące zmiany klimatu i kurczące się zasoby surowców energetycznych - Schüco podejmuje aktywne działanie, którego ideę wyraża hasło „Energy² - oszczędzanie Energii i pozyskiwanie Energii". Współpracując z licznymi partnerami w ponad 75 krajach stale dąży do dostosowania rozwiązań do bieżących potrzeb budownictwa, zarówno komercyjnego jak i mieszkaniowego. W efekcie powstała szeroka gama systemów, które odpowiadają indywidualnym wymaganiom, zarówno pod względem właściwości funkcjonalnych jak i estetycznych. Pozwalają one na stworzenie kompletnej osłony budynku, z uwzględnieniem wysokich walorów ekologicznych i opłacalności ekonomicznej inwestycji. Nowa generacja ogniw cienkowarstwowych krzemowych modułów ProSol TF to prawdziwy przełom w zakresie architektury solarnej. Nie tylko stanowią niezwykle wydajny element systemu pozyskiwania energii, lecz także mogą pełnić funkcje ochrony przeciwsłonecznej, izolacji cieplnej i akustycznej. Przyjazny dla środowiska proces produkcji dodatkowo wpływa na podniesienie walorów ekologicznych całego obiektu.

Kompletne rozwiązania fasad izolowanych cieplnie, w tym certyfikowane przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt systemy fasadowe FW 50+.SI oraz FW 60+.SI (SI - Super Insulation) wyznaczają nowe standardy budownictwa wysoko energooszczędnego i pasywnego. Pierwsze tego typu rozwiązanie otwiera horyzont zintegrowanego zarządzania energią w budynku, dzięki możliwości zintegrowania systemu z ogniwami fotowoltaicznymi, elektrycznie sterowanymi żaluzjami, czy oknami wyposażonymi w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic. Stolarka aluminiowa Schüco AWS dostarcza natomiast pełnego spektrum systemów, które mogą być elastycznie dostosowywane do potrzeb klienta. Na uwagę zasługują nisko energetyczne okna serii AWS 75 SI, które mogą osiągać parametry okien pasywnych.


Kolektory słoneczne Schüco linii Premium oraz moduły fotowoltaiczne
ProSol, Budynek jednorodzinny
Fot. Schüco

Zapraszamy Państwa do poznania wizji Schüco i innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetycznie efektywnych rozwiązań podczas największych w Europie targów budowlanych BAU 2011 w Monachium, gromadzących inwestorów, projektantów i producentów z całego świata. W dniach 17 - 22 stycznia 2011 będziemy zachęcać odwiedzających targi do wspólnego spojrzenia w przyszłość technologii budowlanych. W hali B1 na stoisku 501 o powierzchni blisko 1700 m2 zaprezentujemy rozwiązania pozwalające nie tylko na oszczędzanie i pozyskiwanie energii, ale również umożliwiające sterowanie, magazynowanie i jej wykorzystanie w taki sposób by chronić zasoby naturalne naszej planety we wszystkich strefach klimatycznych. Przekonajcie się o sile wprowadzanych przez nas innowacji poczynając od Zielonej Technologii dla Błękitnej Planety, a kończąc na Czystej Energii pozyskiwanej dzięki naszym systemom solarnym, oknom, drzwiom i fasadom.

Zdjęcie główne:
Fasada FW 50+HI, okna AWS 70.HI, drzwi ADS 70.HI (HI - High Insulation),
Budynek biurowy Cristal Park,Warszawa
Fot. Schüco
Schüco International KG jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży kompletnych systemów z aluminium, tworzywa sztucznego i stali, a także systemów solarnych. Oferta Firmy, to szeroka paleta zaawansowanych technologicznie rozwiązań budowlanych znajdujących zastosowanie we wszystkich obszarach powłoki budynku - od budownictwa obiektowego po jednorodzinne. Oferowany asortyment obejmuje systemy okien, drzwi, fasad, ogrodów zimowych, a także systemy solarne. Schüco działając globalnie współpracuje z architektami, inwestorami i firmami partnerskimi na całym świecie, określa normy dla innowacyjnego wykorzystania energii realizując misję – „Energia2 – Oszczędzanie energii i pozyskiwanie energii”. Zatrudnia 5.000 osób i współpracuje z 12.000 firm partnerskich w ponad 75-u krajach świata.

informacja na podstawie materiałów: Schüco