PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-06-19
Inwestycja na całe życie
Rozsądny poziom wydatków bieżących na energię stanowi niezwykle istotny element komfortu życia i poczucia bezpieczeństwa finansowego.

Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o. o.
ul. Ostrobramska 79
04-175 Warszawa

tel. 22 514 21 00
fax 22 514 21 03
biuro@wienerberger.com
www.wienerberger.com

» więcej o firmie

96% Polaków uważa budowę domu za jedną z najważniejszych inwestycji w swoim życiu. Zdecydowana większość (90%) deklaruje, że preferowałaby ponieść wyższe koszty na etapie budowy, by potem zmniejszyć koszty eksploatacji - wynika z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Wienerberger 1.

Zwracający zazwyczaj uwagę na ceny Polacy są otwarci na wyższe koszty materiałów budowlanych jeżeli oznacza to obniżenie kosztów utrzymania oraz pozytywny wpływ na zdrowie i komfort mieszkańców. Z badania Kantar Millward Brown na zlecenie Wienerberger wynika, że jesteśmy skłonni zapłacić więcej za materiały, wtedy gdy pozwalają zredukować koszty ogrzewania domu oraz są rozwiązaniami trwałymi, chroniącymi przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi i dającymi bezpieczeństwo.

Ceramika, przez wielu z inwestorów postrzegana jako materiał droższy od innych, zaspokaja oczekiwania i potrzeby wszystkich tych, którzy myślą nie tylko o trwałości i bezpieczeństwie, ale także o nowoczesnych materiałach wpływających na komfort zamieszkania, a co istotne także na koszty utrzymania domu.  Ciepłe i wytrzymałe pustaki Porotherm wypełnione wełną mineralną to innowacyjne rozwiązanie do murowania ścian jednowarstwowych niewymagających dodatkowego ocieplenia i spełniające już teraz parametry termiczne ustalone polskimi przepisami budowlanymi, które będą obowiązywały od 2021 roku. Pozbawione wilgoci ściany wymurowane na suchą zaprawę w technologii Dryfix, w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi, gwarantują przewidywalność kosztów budowy oraz późniejszej eksploatacji domu.

Ceramika budowlana jest materiałem, który wytrzymuje długie lata nie tracąc jednocześnie na efektywności. Długa żywotność i jakość materiału ceramicznego przekłada się na wyższą wartość rynkową, która utrzymuje się pomimo upływu czasu. Zastosowanie naturalnej ceramiki w domu, chroni nas przed niekorzystnymi zjawiskami: gniciem, próchnieniem, wietrzeniem, porastaniem grzybami czy inwazjami insektów, co zapewnia minimalne koszty konserwacji. Najnowocześniejsze rozwiązania ceramiczne stanowią kompletne, elastyczne systemy, składające się z elementów o wysokiej jakości, które pozwalają na znacznie sprawniejsze prowadzenie prac budowlanych.

Rozsądny poziom wydatków bieżących na energię stanowi niezwykle istotny element komfortu życia i poczucia bezpieczeństwa finansowego. Coraz częściej okazuje się, że jesteśmy w stanie zapłacić więcej, by móc w przyszłości zyskać, oszczędzając na eksploatacji.



Wienerberger to wiodący producent pustaków ceramicznych na świecie, a także lider w branży cegieł elewacyjnych i dachówek ceramicznych w Europie. Firma, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG, towarzyszącego budującym inwestorom od 1819 roku. Wienerberger dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na prowadzenie inwestycji według najwyższych standardów: ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca. Dzięki połączeniu 200 lat tradycji z nowoczesnymi technologiami, Wienerberger pozostaje dziś liderem jakości i innowacji na polskim rynku.

Wienerberger już od ponad 13 lat organizuje Brick Award, międzynarodowy konkurs wyróżniający obiekty o niebanalnej architekturze, w których zastosowano materiały ceramiczne. Celem lokalnej edycji jest promocja polskiej architektury i polskich architektów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. W jury konkursu zasiadają najwyższej klasy architekci, urbaniści, dziennikarze i krytycy architektury.

Kluczowe produkty w portfolio Wienerberger:

Porotherm: Ceramiczne pustaki, stropy i nadproża tworzące komplementarny system do budowy nowoczesnego, ciepłego domu, których główną zaletą jest trwałość. Stosując poryzowane cegły Porotherm można wybudować ściany każdego rodzaju, w tym zewnętrze jednowarstwowe, czyli niewymagające docieplania. Porotherm to szeroka gama rozwiązań do budowy domu ceramicznego, m.in. innowacyjny Porotherm T - poryzowany pustak ceramiczny, wypełniany wełną mineralną, pozwalający osiągnąć już dziś wymagania cieplne, które będą obowiązywały od 2021 r., a także Porotherm Dryfix, rewolucyjna technologia murowania na suchą zaprawę

Koramic: Ceramiczne dachówki i akcesoria oraz akcesoria techniczne stanowiące kompletne rozwiązanie do ułożenia trwałego i bezpiecznego dachu. Bogate wzornictwo i kolorystyka dachówek stanowią najobszerniejszą ofertę dostępną na rynku. Szeroki wybór produktów Koramic daje możliwość dopasowania dachówki do charakteru każdego obiektu. Oryginalny i nowoczesny kształt płaskiej dachówki Orea 9 - najnowszej propozycji w portfolio - docenią zwolennicy prostoty i minimalizmu w architekturze. Klasyczna Renesansowa Alegra 9 to wybór uniwersalny - zaskakuje pięknem linii, ale jest także niezwykle wydajna a tradycyjna Karpiówka w największym wyborze kolorów to idealny wybór do każdego domu jednorodzinnego, ale także na renowację zabytkowego dworku.

Terca: Cegły, kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw to kompletne rozwiązanie do trwałego i estetycznego wykończenia domu. Ponad 300 kolorów, różnorodne formaty i struktury sprawiają, że cegły Terca mają zastosowanie zarówno do budowy całych elewacji budynków, ogrodzeń, kominów w domach jednorodzinnych a także małej architektury ogrodowej. Surowa cegła ceramiczna to również materiał, który niezwykle często stosuje się wewnątrz domu - można wykonać z niej całą ścianę lub jej fragment, wybudować klimatyczny kominek lub schody czy zastosować, jako element dekoracyjny.



1 Raport Kantar Millward Brown „Dom na lata - Polacy o budowie i zakupie domu" zrealizowany na zlecenie Wienerberger przeprowadzony na reprezentatywnej grupie 503 respondentów w wieku powyżej 30 lat, którzy nie odrzucają możliwości zakupu lub budowy własnego domu w przyszłości (grudzień 2016).