PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2019-05-20
Znak jakości RAL dla ramek dystansowych Super Spacer®
Edgetech Europe GmbH z powodzeniem poddała wymagającemu procesowi certyfikacji RAL trzy produkty z rodziny ramek dystansowych ...

Edgetech Europe GmbH
Gladbacher Strasse 23
52525 Heinsberg, Deutschland

tel. +49 (0)2452.964
fax +49 (0)2452.96491.11
info@edgetech-europe.com
www.superspacer.com

» więcej o firmie

Edgetech Europe GmbH z powodzeniem poddała wymagającemu procesowi certyfikacji RAL trzy produkty z rodziny ramek dystansowych Super Spacer®. Od 1 kwietnia 2019 r. ramki Super Spacer®: T-SpacerTM Premium, T-SpacerTM Premium Plus i TriSealTM Premium Plus, zostały po raz pierwszy wyróżnione znakiem jakości RAL.

Przed trzema laty Stowarzyszenie Gwarancji Jakości Szkła Płaskiego (Gütegemeinschaft Flachglas e.V.) wprowadziło dla produktów wstępnych do zespolonych wielotaflowych szyb izolacyjnych odrębny wewnętrzny i zewnętrzny nadzór stosownia się do wymogów jakości i kontroli RAL-GZ 520. Od tego czasu szyby izolacyjne muszą być opatrzone znakiem jakości RAL, i tylko wtedy, gdy elementy dystansowe, środki osuszające i szczeliwa stosowane w produkcji są również monitorowane jakością RAL.

W niemal nieprzeniknionym gąszczu znaków jakości i etykiet nawet najbardziej poinformowany użytkownik potrzebuje orientacji i rzetelnej pomocy przy podejmowaniu decyzji. Od roku 1925 znaki jakości RAL należą w Niemczech do najbardziej renomowanych. Jest ich już ponad 160 różnych dla poszczególnych grup produktów, a liczba produktów kontrolowanych pod względem jakości w standardzie RAL wzrosła do około 9.000. Joachim Stoss, Dyrektor zarządzający firmy Edgetech Europe GmbH, tak odnosi się do motywacji związanej z poddaniem certyfikacji ramek dystansowych Super Spacer®: „Znak jakości RAL, z uwagi na dokładnie zdefiniowane kryteria jakości i swój niezależny charakter, zalicza się do najbardziej godnych zaufania i wiarygodnych, istniejących znaków jakości. Poprzez oznakowanie symbolem RAL naszych ciepłych ramek dystansowych sygnalizujemy wytwórcom zespolonych szyb izolacyjnych, że produkt ten został przetestowany pod każdym względem i spełnia najwyższe standardy jakości. Przemysł szklarski ma ponadto obecnie więcej alternatyw w przetargach, w których wymagane są energetycznie efektywne okna."

Wszystkie trzy systemy ramek dystansowych Super Spacer® kontrolowane pod względem jakości w standardzie RAL, są także certyfikowane przez Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt dla klimatu arktycznego, jak również każdej strefy klimatycznej z mniejszymi wymaganiami. Ciepła ramka Super Spacer® Premium o parametrach izolacji krawędziowej o wartości 6,11 m K/W została zakwalifikowana do najwyższej klasy efektywności phA+. Produkt ten osiąga także najlepsze wartości dla współczynnika przenikania ciepła ψ sięgające do 0,028* W/mK (*Super Spacer® Premium z pianki strukturalnej zastosowana w dwukomorowej szybie zespolonej z zabezpieczeniem hotmelt; źródło: Bundesverband Flachglas e. V. / Federalny Związek Szkła Płaskiego) i jest tym samym jedną z najbardziej efektywnych energetycznie ramek dystansowych na rynku.

źródło: Edgetech