PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2021-03-22
Szkło widoczne dla ptaków, opracowane dla ochrony przyrody
Pilkington United Kingdom Limited, należący do NSG Group, opracował nowe szkło Pilkington AviSafeTM.

Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.com
www.pilkington.pl

» więcej o firmie

Pilkington United Kingdom Limited, należący do NSG Group, opracował nowe szkło Pilkington AviSafeTM. Jego specjalna powłoka zapobiega zderzaniu się ptaków z oknami i szklanymi fasadami budynków.

Większość ptaków zderza się ze szkłem, gdy mylą to, co jest widoczne w jego odbiciu, z prawdziwym przedmiotem, takim jak drzewa lub otwarte niebo. Pilkington AviSafeTM ma wzór wzmacniający odbicie promieniowania UV, które jest bardziej widoczne dla ptaków niż dla ludzi, co pomaga zapobiegać kolizjom i zapewnia maksymalną przejrzystość, zachowując jednocześnie estetyczny wygląd szkła.

Szkło będzie wspierać projektantów, gdy ustawodawcy zaczną egzekwować stosowanie materiałów przyjaznych dla ptaków w budownictwie. Na przykład w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku i San Francisco przyjęto regulacje, które zachęcają do specyfikacji szkła widocznego dla ptaków.

Szkło Pilkington AviSafeTM odbija głównie fale w paśmie UV, które ptaki widzą najostrzejszej. Oznacza to, że ptaki widzą naprawdę jasny wzór zakłócający odbicie, więc lokalizują przeszkodę i nie lecą w tym kierunku. Wzór na zewnętrznej powierzchni jest estetyczny dla ludzkiego oka i ledwo widoczny od wewnątrz, umożliwiając niezakłócony widok i wysoką przepuszczalność światła. Dzięki naszej innowacji możliwe jest tworzenie projektów, które są bezpieczne dla dzikiej przyrody, bez konieczności rezygnacji z dużej ilości szkła używanego do przeszkleń zewnętrznych budynku - tłumaczy Leo Pyrah, kierownik produktu w Pilkington UK.

Pilkington AviSafeTM będzie stosowany na zewnętrznej powierzchni szyby zespolonej i może być łączony z innymi produktami marki Pilkington w celu uzyskania dodatkowych korzyści, takich jak izolacja termiczna, ochrona przed słońcem, bezpieczeństwo i ochrona przed hałasem.

Szkło zostało pomyślnie przetestowane w rezerwacie przyrody Mere Sands Wood w pobliżu centrum badawczo-rozwojowego NSG Group w Wielkiej Brytanii. Testowany produkt został zainstalowany w nowym budynku dla zwiedzających i w kawiarni, aby zmniejszyć ryzyko zderzenia się 170 różnych gatunków ptaków występujących w parku z oknami. Teren, zarządzany przez Lancashire Wildlife Trust, to dawna kopalnia piasku wykorzystywana do wydobywania minerałów do produkcji szkła. Chcieliśmy, aby nasze nowe obiekty były miejscem, w którym ludzie mogliby wygodnie obserwować dziką przyrodę i cieszyć się pięknym widokiem naszego rezerwatu przyrody. Pilkington AviSafeTM pozwoliło nam to zapewnić bez narażania życia wielu różnych gatunków ptaków - powiedziała Alice Singleton, dyrektor ds. marketingu w Lancashire Wildlife Trust.

źródło: Pilkington