PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-08-04
Wirtualny Bieg Szklarski z okazji Międzynarodowego Roku Szkła
Czwarty Bieg Szklarski odbędzie się 25 września. Tradycyjnie Bieg ma na celu działalność charytatywną. W tym roku pieniądze ...

Pilkington IGP Sp. z o.o.
ul. Wołoska 18
02-675 Warszawa

tel. 22 548 75 01
fax 22 548 75 55
igp@pl.nsg.com
www.pilkington.pl

» więcej o firmie

Coraz mniej czasu, żeby zapisać się do Biegu Szklarskiego! Już 25 września biegacze po raz czwarty pobiegną ulicami Sandomierza i Tarnobrzegu. Tegoroczną nowością jest Bieg Wirtualny, który uczestnicy mogą przebiec na wybranych przez siebie trasach.

Wirtualny Bieg Szklarski

Od 2018 roku NSG Group, jeden z największych producentów szkła na świecie, oraz MOSiRy w Sandomierzu i Tarnobrzegu organizują Bieg Szklarski. Na stałe wpisał się on już w sportowy kalendarz miejscowości. Jego nazwa nawiązuje nie tylko do działalności jednego ze współorganizatorów, ale również do bogatej tradycji hutnictwa szkła na tym terenie.

Z okazji Międzynarodowego Roku Szkła, tegoroczną nowością jest możliwość odbycia biegu wirtualnie - organizatorzy w ten sposób chcą zachęcić do uczestnictwa biegaczy z całej Polski. Wymogów jest niewiele - wystarczy się zapisać, pobrać specjalną aplikację oraz przebiec wybrany dystans, które będą odbywać się w trakcie wydarzenia. Wybór trasy pozostaje w gestii biegaczy!

Biegamy dla dzieci poszkodowanych w wojnie w Ukrainie

Czwarty Bieg Szklarski odbędzie się 25 września. Tradycyjnie Bieg ma na celu działalność charytatywną. W tym roku pieniądze zbierane są na fundację Happy Kids, która zebrane środki przeznaczy na pomoc dzieciom dotkniętym wojną w Ukrainie. Pośród działań, które będą finansowane z zebranych w trakcie biegu pieniędzy wyróżnić można pomoc w ewakuacji, organizację transportu czy uzyskanie miejsc pobytu.

Promocja zdrowego trybu życia

- „Bieg Szklarski otwiera się również na najmłodszych uczestników - w tym roku odbędzie się seria biegów na dystansach 100-800 m, które przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat" - mówi Józef Banaś, pracownik Pilkington Automotive Poland i organizator biegu. „Zależy nam na pomocy najmłodszym, ale również na promowaniu pośród nich zdrowych postaw, gdyż, jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch!" - dodaje.

Najmłodsi uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i cały czas będą mieli dostęp do bufetu. Podobny zestaw czeka na każdego dorosłego uczestnika biegu. Otrzymają oni pakiet startowy, pamiątkowy medal, a na mecie owoce i posiłki regeneracyjne. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody, a organizatorzy wylosują także podarunki rzeczowe dla uczestników.

Szczegóły oraz regulamin znaleźć można na stronie internetowej Biegu (www.biegszklarski.pl), fanpage'u na Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/biegszklarski/), a także u organizatorów pod numerem 605 192 289. Zapisy dostępne są pod adresem https://biegszklarski.pl/zapisy.