PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2022-08-08
Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie
Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof.

ALUPROF S.A.
ul. Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

tel. 33 819 53 00
fax 33 822 05 12
aluprof@aluprof.eu
www.aluprof.eu

» więcej o firmie

Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof", w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

Do Warszawy na zaproszenie Aluprof przyjadą znani na arenie międzynarodowej eksperci, którzy wystąpią podczas wydarzenia Future Builders w roli panelistów.  Podczas wydarzenia eksperci omawiać będą najnowsze trendy w architekturze i designie, zrównoważonym budownictwie i przyszłość nowoczesnych miast. 

W panelu „Transformacja miast na miarę XXI w." wezmą udział Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Neil Pennel, João Rodriguez, Robert Schmitz i Bogdan Zaha, zaś o „Nowym Europejskim Bauhausie" dyskutować będą Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Alicja Kuczera i Ewa Kuryłowicz. Zbigniew Maćków przedstawi studium obiektu Green2Day, nowoczesnego wrocławskiego biurowca, który został nagrodzony w III edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof".

Organizując już po raz kolejny takie spotkanie, Aluprof realizuje swoją misję działania na rzecz budownictwa przyszłości, umożliwiając wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy architektami, urbanistami, socjologami oraz praktykami budownictwa.

Konferencji towarzyszyć będzie uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzców konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof" na najlepszy obiekt
z wykorzystaniem systemów firmy Aluprof.

Do konkursu zgłoszono kilkaset realizacji z kraju i z zagranicy. Jury złożone z wybitnych architektów wyłoni zdobywcę Grand Prix, który otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Swój ulubiony budynek wyłonili też internauci, a wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone 8 września 2022.

PANELIŚCI FUTURE BUILDERS 2022 - BIO

Agnieszka Kalinowska-Sołtys - architektka, prezes Stowarzyszenia Architektów RP (SARP), członek zarządu w biurze APA Wojciechowski Architekci. Studiowała na Politechnice Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując w 2004 r. tytuł magistra architektury, a także podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM, LEED i WELL Standard. Prezes Zarządu Głównego SARP oraz członek współzałożyciel Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach tj.: Hochteief, Arcadis i APA Wojciechowski Architekci.

Bogdan Zaha - światowej sławy architekt z ikonicznej pracowni Zaha Hadid, projektant obliczeniowy, badacz i wykładowca. Aktualnie mieszka w Londynie, opracował takie projekty, jak: Alai Residential Complex w Meksyku, Beijing Daxing International Airport, Masaryk Railway Station Central Business District w Pradze, wieże w Nowym Jorku, Business District we Frankfurcie czy Terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie.

Alicja Kuczera - Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Przewodnicząca Europe Regional Network w World Green Building Council. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, a szczególnie budynków cyrkularnych oraz procesu dekarbonizacji budownictwa. Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegentka wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

João Rodrigues - ukończył architekturę na Wydziale Architektury ULP Porto i odbył program Erasmus na Politechnice Cottebus w Niemczech. Jest specjalistą od renowacji architektonicznej FAAULP. Swoją pracownię tworzy ze wspólnikiem w Espinho od 2007 roku o nazwie - João Rodrigues & Costa Pereira. W 2011 roku rozpoczęli działalność w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a rok później stworzyli markę H2A House to All - zrównoważony system budowy pod klucz. W 2013 roku brali udział w międzynarodowych targach architektury i budownictwa w BATIMAT Paris - Francja i Construmar Casablanca - Maroko, a od 2008 roku uczestniczą w targach CONCRETA na Exponorze. Ich wertykalne biuro towarzyszy ich klientom w różnych kreatywnych fazach projektu i pracy w różnych sektorach, tj.: mieszkalnictwo, przemysł, zdrowie, sprzęt i hotelarstwo. Nie mają ograniczeń geograficznych - realizowali już projekty w rodzimej Portugalii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Mirosław Czarnik - założyciel i prezes zarządu GPP Business Park SA z siedzibą w Katowicach. Ukończył studia Master of Business Administration Akademii Ekonomicznej w Krakowie i University Teesside w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi i projektami. Od 20 lat propaguje ideę zrównoważonego budownictwa. W ramach grupy GPP powstał GPP Business Park, zespół czterech przyjaznych użytkownikom i środowisku, plus energetycznych biurowców klasy A, które oferują najemcom najwyższy komfort pracy i niższe koszty zużycia mediów. Biurowce GPP Business Park zostały docenione Certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding".

Neil Pennell - szef działu Design Innovation and Property Solutions w Landsec, jednej z wiodących brytyjskich firm zajmujących się nieruchomościami. Odpowiada za stworzenie strategii projektowania innowacyjnych, zrównoważonych ekologicznie i doskonałych technicznie budynków. Fascynują go inteligentne budynki, wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz technologie nisko i zeroemisyjne. Jego celem jest tworzenie niesamowitych budynków dla ludzi, w których będą mieszkać, pracować, robić zakupy i cieszyć się wolnym czasem.

Robert Schmitz - architekt i partner w White Arkitekter. Autor wielu budynków komercyjnych, kulturalnych i mieszkaniowych, laureat wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, w tym za projekt  ratusza w Täby, za który otrzymał m.in. złoty medal IDEA w Los Angeles 2017. Ostatnio zaprojektował Centrum Kultury w Skellefteå za kołem podbiegunowym, jeden z najwyższych drewnianych wieżowców na świecie.

Jacek Ewý - architekt, współzałożyciel biura projektowego Ingarden & Ewy Architekci. W 2007 roku otrzymał (wraz z Krzysztofem Ingardenem) Nagrodę Główną ContractWorld Awards w Hanowerze za projekt Polskiego Pawilonu Expo 2005 Aichi w Japonii, jest również laureatem Nagrody Honorowej SARP. Jest autorem wielu głośnych realizacji w Krakowie, m.in. Centrum Kongresowego ICE czy Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Tomasz Konior - architekt i urbanista, założyciel Konior Studio. Laureat wielu nagród, w tym medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis", nagrody ministra kultury za projekt NOSPR w Katowicach czy I Nagrody w międzynarodowym konkursie młodych architektów „Leonardo". Współzałożyciel Instytutu Współczesnego Miasta oraz Stowarzyszenia Katowice Kultura Natura.

Ewa Kuryłowicz - architekt, profesor zw. doktor habilitowany inżynier architekt, generalny projektant, wiceprezes pracowni Kuryłowicz & Associates i przewodnicząca Rady Fundacji Stefana Kuryłowicza. Laureatka licznych konkursów architektonicznych i nagród branżowych, autorka takich realizacji jak m.in. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Galeria Warmińska w Olsztynie, Stadion Miejski w Białymstoku, budynek dydaktyczny wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej UW czy Budynek Główny Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Zbigniew Maćków - architekt, założyciel biura Maćków Pracownia Projektowa. Wielokrotny zdobywca Honorowych Nagród SARP, nagrody „Życie w architekturze" czy Grand Prix „Piękny Wrocław". Dwukrotnie otrzymał też Grand Prix DOFA, czterokrotnie był finalistą World Architecture Festival. Otrzymał także Złoty Medal Biennale Leonardo 2009 i ponad 50 nagród w innych konkursach architektonicznych. Wykładał na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim, a także w Solvay Brussels School (1998-2008). Współinicjator i uczestnik projektu modelowego osiedla Nowe Żerniki, kurator architektury podczas ESK Wrocław 2016. Założyciel think tanku Gęsto (przyszłość zamieszkiwania) i startupu „diffeRent" (mieszkanie jako usługa).