PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-02-04
Nowość!! SunGuard® potrójnie srebrzony jest już hartowany i gięty
Szkło SunGuard pokryte potrójną warstwą srebra, zapewnia doskonałą selektywność dzięki transmisji światła widzialnego.

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 92 00
www.guardianglass.com/eu/pl

» więcej o firmie

Już po raz drugi w ciągu ostatniego kwartału firma Guardian miała okazję zaprosić gości na swoje stoisko podczas jednej z największych imprez targowych w Niemczech. Po glasstec w Düsseldorfie czołowy producent szkła architektonicznego prezentował się w dniach 14-19 stycznia na targach BAU w Monachium. Spośród wielu atrakcyjnych produktów szczególnie wyróżniało się szkło przeciwsłoneczne z potrójną warstwą srebra SunGuard® High Selective SNX 60/28.

BAU to jedno z największych i najważniejszych spotkań branży budowlanej na świecie. W tym  roku targi odwiedziło 235 tys. osób, z czego ponad przyjechało 60 tys. zza granicy, a szczególny wzrost liczby gości odnotowano z Rosji, Chin i Japonii. Aż 50 tys. odwiedzających, którzy bezpośrednio dotrzeć mogli do 2060 wystawców z 41 krajów, wywodziło się z branży architektonicznej i projektowej.

Guardian, prezentujący swoje produkty na wyjątkowo atrakcyjnym stoisku, podzielił przestrzeń wystawienniczą na trzy części. Pierwsza z nich (Innovation) poświęcona była najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym firmy. Jednym z nich są zestawy SunGuard® PVGU z wbudowanymi ogniwami fotowoltaicznymi, umożlwiające generowanie w oknie prądu z energii słonecznej. Zainteresowanie wzbudziło również antykondensacyjne szkło ClimaGuard® Dry, które - w połączeniu ze szkłem ClimaGuard nrG - zapobiega skraplaniu się pary na szybach wewnętrznych, a równocześnie zapewnia dodatni bilans energetyczny (klasa A efektywności energetycznej), co oznacza, że zyski ciepła ze słońca są wyższe niż jego straty do otoczenia. W części InGlass firma prezentowała dekoracyjne produkty do wnętrz, w tym LamiGlass Deco - szkło laminowane z kolorową folią, a także szkło lakierowane DecoCristal (w tym w najnowszej, śnieżnobiałej wersji SuperWhite) oraz obustronnie trawione szkło SatinGlass Deco.


Szkło SunGuard High Selective SNX 60/28 na fasadzie City Green Court, Praga, Czechy
fot. Guardian

SunGuard: potrójne srebro na medal

Na szczególną uwagę zasłużyła jednak trzecia część stoiska poświęcona rozwiązaniom przeciwsłonecznym, w tym SunGuard® Dry z powłoką antykondesacyjną oraz SunGuard® High Selective SNX 60/28.  Drugie z wymienionych, to najnowsze szkło z gamy szkieł wysokoselektywnych SunGuard pokryte potrójną warstwą srebra, co ma kluczowy wpływ na jego właściwości przeciwsłoneczne. Szkło to zapewnia zarówno doskonałą selektywność dzięki transmisji światła widzialnego na poziomie 60%, jak i minimalne zyski ciepła ze słońca (współczynnik przenikania energii g=0,28). Doskonałe parametry SunGuard® High Selective SNX 60/28 powodują, że, nawet bez stosowania dodatkowych osłon, szkło to pozwala na spełnienie wymagań zawartych w najnowszym projekcie Rozporządzenia Ministra w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (ograniczenie całkowitego współczynnika przenikania energii słonecznej oszklenia z obecnie obowiązującej wartości 0,50 do poziomu 0,35). Dodatkowymi zaletami szkła są m.in.  zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, dzięki niższemu poborowi energii elektrycznej używanej do chłodzenia pomieszczeń oraz neutralny wygląd.  SunGuard High Selective SNX 60/28 w wersji odprężonej dostępny jest również na szkle laminowanym bezpiecznym lub dźwiękoizolacyjnym. Co najistotniejsze w 2012 roku wprowadzono na rynek wersję produktu przeznaczoną do obróbki cieplnej - SunGuard High Selective SNX 60/28 HT - oferując tym samym jeszcze lepszą elastyczność w projektowaniu i zastosowaniu szkła w wersji hartowanej i giętej.

Zdjęcie główne:

Szkło SunGuard High Selective SNX 60/28 na budynku Administrative Center, Tervuren, Belgia
fot. Georges de Kinder




Firma Guardian Częstochowa powstała w 2002 r. i jest jedną z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia ponad 330 osób i jest częścią koncernu Guardian Industries Corp. z siedzibą w USA.

źródło: Guardian