PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-02
Ocieplenia ścian zewnętrznych bez użycia kleju – MEGA FRONTROCK
Płyta MEGA FRONTROCK to unikalne rozwiązanie w skali europejskiej. Aby zamontować płytę na ścianie nie potrzeba kleju.

ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 14
66-131 Cigacice

tel. 68 385 02 50
fax 68 385 02 34
rockwool@rockwool.pl
www.rockwool.pl

» więcej o firmie

ROCKWOOL Polska wprowadza nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie izolacji ścian zewnętrznych. MEGA FRONTROCK to pierwsza na rynku europejskim niepalna, trójgęstościowa płyta ze skalnej wełny mineralnej mocowana wyłącznie za pomocą łączników mechanicznych - bez użycia kleju. Połączenie unikalnych cech skalnej wełny i prostego montażu to korzyści zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy.

Korzyści w trzech warstwach

Doskonała jakościowo, trójgęstościowa płyta oferuje szereg unikalnych korzyści. Spodnia, miękka warstwa wełny skalnej pozwala na nakładanie płyt bezpośrednio na ścianę, bez konieczności wykonywania prac przygotowawczych. Miękka warstwa płyty pozwala zniwelować nierówności na ścianie do 15 mm oraz ukryć rurki czy przewody instalacyjne. Warstwa środkowa o zwiększonej gęstości zapewnia przegrodzie optymalną izolację termiczną - deklarowany współczynnik przenikania ciepła wynosi λD = 0,036 W/mK. Zewnętrzna warstwa płyty wykonana z wełny o dużej gęstości pozwala z kolei na ochronę ocieplenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo płyta MEGA FRONTROCK jest fabrycznie pokryta gruntem.


Bo czas to pieniądz!

Płyta MEGA FRONTROCK to unikalne rozwiązanie w skali europejskiej. Aby zamontować płytę na ścianie nie potrzeba kleju. Nowatorskie rozwiązanie, oparte na specjalnych łącznikach mechanicznych, pozwala wykonawcy na pominięcie tak czasochłonnych czynności, jak: oczyszczanie ścian, przygotowanie podłoża, wstępne gruntowanie, przyklejanie płyt, schnięcie zaprawy oraz szlifowanie powierzchni. Ponieważ zewnętrzna część płyt pokryta jest gruntem, po ich zamontowaniu można natychmiast przejść do zatapiania siatki zbrojącej i tynkowania. Dzięki zastosowaniu rozwiązania opartego na płytach MEGA FRONTROCK, możemy zaoszczędzić nawet do 40% czasu w porównaniu do ocieplania tradycyjną metodą lekką-mokrą. Szybszy montaż oraz brak konieczności stosowania kleju i podkładu gruntującego umożliwia rozpoczęcia pracę wczesną wiosną oraz zakończenia późną jesienią, co pozwala zrealizować więcej inwestycji w trakcie jednego sezonu budowlanego.

Dedykowana technologia

Płyty MEGA FRONTROCK mocuje się bezpośrednio do podłoża przy pomocy specjalnie zaprojektowanych łączników mechanicznych. Łączniki umieszcza się w ścianie za pomocą dedykowanego narzędzia i wkrętarki z regulacją momentu obrotowego. Specjalna konstrukcja talerzyka w łącznikach mechanicznych skutecznie ogranicza ilość pyłu wytwarzanego podczas montażu. Natomiast strefa z efektem sprężynowym umożliwia regulację położenia płyty do 15 mm, co pozwala na wyprowadzenie idealnej płaszczyzny ściany i przygotowanie do szybkiego wykonania kolejnych warstw ocieplenia.

Więcej informacji na temat płyt MEGA FRONTROCK oraz rozwiązania znaleźć można pod adresem: http://www.rockwool.pl/produkty-rozwiazania/mega-frontrock

źródło: RockWool