PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-04-30
Technologia w służbie architektury – Guardian udostępnia obiekty BIM
Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, producent stworzył obiekty BIM dla wszystkich szkieł wytwarzanych w Europie.

Guardian Częstochowa Sp. z o.o.
ul. W. Korfantego 31/35
42-200 Częstochowa

tel. 34 323 92 00
www.guardianglass.com/eu/pl

» więcej o firmie

Dostosowanie własnej oferty do dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej i wspieranie innowacyjnych procesów stanowi jeden z kluczowych elementów działalności firmy Guardian. Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku, producent stworzył obiekty BIM dla wszystkich szkieł wytwarzanych w Europie.

Modelowanie informacji o budynku (BIM) to jeden z najciekawszych i najbardziej rewolucyjnych trendów w projektowaniu i realizacji obiektów architektonicznych. Technologia parametrycznego modelowania, w dużym uproszczeniu, pozwala na stworzenie wirtualnego modelu budynku i testowanie na nim różnych wariantów inwestycji, celem wybrania najbardziej optymalnego rozwiązania. Możliwość ta dotyczy zarówno samej koncepcji obiektu, jak i doboru właściwych materiałów do jego budowy. „Proces opracowywania oraz realizacji projektów architektonicznych coraz bardziej się zmienia i udoskonala. Rośnie również zapotrzebowanie na odpowiednie materiały szklane, które będą wspierane przez obiekty BIM. Firma Guardian, jako lider produkcji szkła do zastosowań w budownictwie, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rynku i stworzył obiekty BIM dla wszystkich swoich europejskich produktów. Dzięki temu możemy dostarczać inwestorom nie tylko optymalnie dopasowane szkło, ale także wsparcie na każdym etapie projektu: od tworzenia specyfikacji, aż do budowy" - mówi Tomasz Gelio, Dyrektor marketingu Guardian Częstochowa.


Obiekty BIM Guardian - nieocenione wsparcie dla projektantów

Opracowane przez firmę Guardian obiekty BIM zawierają dane w pełni kompatybilne i łatwe do wykorzystania przy projektowaniu z zastosowaniem technologii parametrycznego modelowania. Udostępnione obiekty pozwalają na wybór szkła monolitycznego, a także pojedynczego, podwójnego lub potrójnego przeszklenia. Istotne jest, że Guardian uwzględnił również wszystkie parametry produktów: od szkła laminowanego, aż po szkło podlegające dalszej obróbce, np. hartowaniu. „W technologii BIM dostępne są kluczowe produkty przeznaczone do budownictwa komercyjnego: bezbarwne, odprężone szkła float, szkła powlekane, takie jak SunGuard® i ClimaGuard®, a także szkła laminowane. Utworzone zostały również modele innych produktów np. szkieł dekoracyjnych takich jak SatinDeco®, które można wykorzystać przy tworzeniu wewnętrznych balustrad czy ścianek działowych", wyjaśnia Tomasz Gelio.


Wszystkie obiekty BIM Guardian zostały udostępnione w formatach IFC i Revit, które są wiodącymi systemami wykorzystywanymi do tworzenia projektów BIM. Na stronie firmy dostępny jest film demonstracyjny, który obrazuje zachowanie obiektów Guardian w środowisku BIM i wyjaśnia zasady korzystania z przygotowanych danych. 

Film instruktażowy, a także listę obiektów Guardian w technologii BIM znaleźć można pod adresem:

http://www.sunguardglass.pl/ToolsandResources/OnlineTools/BIM/index.htm



Guardian to zróżnicowana firma produkcyjna o zasięgu globalnym, której siedziba główna mieści się w Auburn Hills w stanie Michigan w USA. Firma zajmuje czołową pozycję w produkcji szkła typu „float", wyrobów szklanych, izolacji z włókna szklanego oraz innych materiałów budowlanych do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych i w przemyśle motoryzacyjnym. Szkło z ochroną przeciwsłoneczną SunGuard zostało zaprojektowane dla zapewnienia różnych poziomów kontroli słonecznej do stosowania w różnych strefach klimatycznych i przy projektowaniu różnorodnych budynków. Dzięki swojemu Ośrodkowi Naukowo-Technologicznemu, Guardian jest liderem w innowacyjności, opracowując wysokiej klasy szkła powlekane oraz inne zaawansowanych produkty. Guardian, spółki zależne i stowarzyszone zatrudniają 18.000 osób. Zakłady zlokalizowane są na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Nazwa SunGuard jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Guardian Industries Corp. Częścią koncernu Guardian Industries Corp.  jest Guardian Częstochowa, jedna z najnowocześniejszych hut szkła na świecie oraz czołowym producentem szkła architektonicznego w Polsce, która powstała w 2002r. Przedsiębiorstwo dysponuje najnowszymi technologiami w dziedzinie produkcji szkła i przetwórstwa szkła płaskiego. Zakład produkuje szkło float o grubościach od 3 mm do 12 mm oraz szkło powlekane w oparciu o technikę rozpylania magnetronowego. Guardian Częstochowa zatrudnia obecnie ponad 330 osób.


źródło: Guardian Częstochowa