PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-04-13
Edgetech Niemcy zwiększa możliwości produkcyjne
Wiosną 2016 roku w Heinsberg uruchomiona zostanie produkcja systemu Super Spacer® TriSealTM Premium Plus przeznaczonego na ...

Edgetech Europe GmbH
Gladbacher Strasse 23
52525 Heinsberg, Deutschland

tel. +49 (0)2452.964
fax +49 (0)2452.96491.11
info@edgetech-europe.com
www.superspacer.com

» więcej o firmie

Wiosną 2016 roku w Heinsberg uruchomiona zostanie produkcja systemu Super Spacer® TriSealTM Premium Plus przeznaczonego na rynek europejski. Spółka Edgetech Europe GmbH rozbudowuje swój zakład produkcyjny w zachodniej części Niemiec o linię do produkcji championa w dyscyplinie domów pasywnych - profili serii Super Spacer®. Te elastyczne ramki dystansowe przeznaczone są do ręcznego montażu i spełniają trzy podstawowe warunki wymagane w nowoczesnych konstrukcjach ze szkła: można je dowolnie formować, są energooszczędne oraz trwałe.


Spółka Edgetech Europe GmbH w Heinsbergu ma dwa powody do świętowania: W maju 2016 r. minie dokładnie 5 lat od momentu otwarcia zakładu produkcyjnego w Heinsbergu, natomiast uruchomienie nowej linii do produkcji systemu Super Spacer® TriSealTM Premium Plus umożliwi jeszcze szybsze realizowanie dostaw dla klientów w Europie. Ważną zaletą ramek dystansowych z pianki silikonowej, docenianych przy szkleniu o wymiarach niestandardowych jest ich plastyczność, co zyskało potwierdzenie podczas przygotowywania innowacyjnego, ekskluzywnego i reprezentacyjnego projektu w Göteborgu, którego realizacja po dwóch latach przygotowań oraz roku budowy właśnie dobiegła końca. 


Ekskluzywny, reprezentacyjny projekt Kompassen w Szwecji

W przypadku centrum handlowego Kompassen architektoniczne biuro projektowe Ågren Arkitekter otrzymało od inwestora Vasakronan licencje na przekraczanie granic. Widocznym z daleka symbolem nowego obiektu miała być zwłaszcza fasada. Jednak możliwość swobodnego działania ograniczona była przez jeden wymóg: użyte materiały musiały być sprawdzone, a ich trwałość odpowiednio potwierdzona, ponieważ przy budowie centrum handlowego ważne jest przede wszystkim pogodzenie walorów estetycznych z funkcjonalnością oraz rentownością. Architekt Magnus Åhs miał jasno sprecyzowany cel, ale dopiero dzięki połączeniu sił wszystkich przedsiębiorstw biorących udział w projekcie udało się zrealizować wizję światła słonecznego, które odbija się i załamuje w fasadzie.


Nominacja do szwedzkiej nagrody „Glaspriset 2016" dla produktów ze szkła

Szwedzka firma Skandinaviska Glassystem specjalizująca się w szklanych pokryciach ścian budynków zasięgnęła porady artystki Sofii Bergman i tak narodził się pomysł naniesienia na fasadę asymetrycznej piramidy, bursztynowego szkła lanego. Elementy ze szkła lanego zostały wykonane w hucie szkła Målerås Glasbruk położonej pośrodku słynnej „szklanej krainy" w Småland. Łącznie 5 700 szklanych piramid, każda o rozmiarze 20 × 20 cm i wadze ponad 3 kg, nałożono jak standardowe elementy ze szkła termoizolacyjnego na niewidoczne z zewnątrz szkło lustrzane, przymocowane do wielowarstwowej fasady. Ta wyjątkowa szklana konstrukcja została nominowana do szwedzkiej nagrody „Glaspriset 2016" przyznawanej produktom ze szkła.


Połączenie szwedzkiej tradycji z innowacyjnością

Gotowa fasada uwidacznia perfekcyjną symbiozę pomiędzy starą szwedzką sztuką szkła a nowoczesnymi technologiami wykorzystującymi szkło płaskie. Tak wspaniały efekt stał jednak w początkowej fazie projektu pod znakiem zapytania, dlatego Erik Stening, Project Manager w firmie Skandinaviska Glassystem odpowiedzialny za realizację projektu, mówi z uznaniem o pracy zespołowej: „Perfekcyjne zsynchronizowanie i połączenie poszczególnych komponentów w jedno wyjątkowe dzieło sztuki, z którego możemy być dumni, było możliwe wyłącznie dzięki ścisłej współpracy wszystkich zaangażowanych stron". I tak na przykład firma Sika specjalizująca się w zakresie uszczelnień zaproponowała Edgetech jako producenta elastycznych ramek dystansowych Super Spacer® TriSealTM Premium Plus, doskonale nadających się do zastosowania w niewielkich elementach ze szkła lustrzanego dostarczanych przez firmę KS Glas.
Elastyczne systemy ramek dystansowych Super Spacer® firmy Edgetech są wytwarzane z pianek i odpowiadają za wydajność energetyczną ciepłej ramki w oknach z szybami termoizolacyjnymi. Pozwalają znacznie zredukować straty energii emitowanej na zewnątrz, w dużym stopniu zapobiegają kondensacji oraz przyczyniają się do wydłużenia okresu eksploatacji okna. Rocznie sprzedawanych jest średnio ponad 100 milionów metrów tych profili w 88 krajach na całym świecie.

Edgetech Europe GmbH z Heinsbergu to w 100% spółka zależna grupy Quanex Building Products Corporation (NYSE:NX) z siedzibą w Houston w stanie Teksas - światowego lidera w produkcji efektywnych systemów profili okiennych i drzwiowych, elastycznych ramek dystansowych do szyb termoizolacyjnych, uszczelniaczy modułów solarnych, drewnianych podłóg, profili sufitowych oraz krat okiennych i drzwiowych. Edgetech Europe GmbH jest dystrybutorem produktów na kontynencie europejskim oraz jednym z trzech światowych zakładów produkcyjnych Edgetech, który dysponuje 16 wytłaczarkami i zatrudnia 450 pracowników. Więcej informacji o systemach profili dystansowych Super Spacer® i technologii ciepłej ramki firmy Edgetech pod adresem www.superspacer.com.