PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-04-25
Nowe perspektywy europejskiego budownictwa
W grudniu 2015 roku podczas Paryskiej konferencji klimatycznej wypracowano światowe porozumienie, którego realizacja będzie wymagała znaczącego ...

Schüco International Polska Sp. z o.o.
ul. Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń

tel. 46 858 32 00
fax 46 858 32 01
schueco@schueco.pl
www.schueco.pl

» więcej o firmie

W grudniu 2015 roku podczas Paryskiej konferencji klimatycznej wypracowano światowe porozumienie, którego realizacja będzie wymagała znaczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, również w sektorze budownictwa. Poprzez swoje zrównoważone technologie energooszczędnych powłok budynków firma Schüco już dziś wyznacza standardy przyszłości.

Wyznaczony w Paryżu cel, jakim jest zahamowanie globalnego ocieplenia klimatu do poziomu poniżej 2ºC może zostać osiągnięty tylko pod warunkiem radykalnego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Ochrona klimatu jest już od dawna wiodącym tematem ustaleń także na forum Unii Europejskiej. Fundamentem prawodawstwa w tym zakresie jest Dyrektywa 2010/31/UE (EPBD) w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Według niej wszystkie budynki powstające na terenie Unii Europejskiej po 2020 roku mają konsumować tyle samo energii, ile są w stanie wygenerować. Standard budownictwa zbliżonego do pasywnego wymaga zastosowania zaawansowanych technologicznie okien, drzwi i fasad, które pozwolą na maksymalne ograniczenie strat ciepła, a także magazynowanie i zarządzanie energią w budynku.


Witryna salonu wykonana w systemie Schüco FWS 35 PD.SI
spełniającym kryteria budownictwa pasywnego
Fot. Schüco

W stronę budynków niskoenergetycznych

We wszystkich państwach europejskich już teraz implementowane są przepisy mające na celu wdrożenie Dyrektywy EPBD. W Anglii i Irlandii Północnej już od tego roku wolno budować tylko obiekty „niemal zeroenergetyczne", zaś w Norwegii od 2015 roku powstają jedynie budynki pasywne. W pozostałych krajach europejskich normy dotyczące minimalnego zużycia energii w budynkach będą stopniowo zaostrzane. Na przykład obowiązujące w Polsce od 1 stycznia 2014 roku „Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" obniżają maksymalny współczynnik rocznego zapotrzebowania budynków na nieodnawialną energię pierwotną do zaledwie 70 kWh/m2 dla domów jednorodzinnych od 1 stycznia 2021 roku i nawet 45 kWh/m2 w przypadku budynków użyteczności publicznej. Spełnienie tego warunku musi iść w parze z zastosowaniem okien i drzwi o odpowiednich współczynnikach przenikania ciepła. Wymóg oszczędności energii do celów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej nie jest jednak tylko obowiązkiem wynikającym z ustawodawstwa. To racjonalna decyzja, która podnosi wartość nieruchomości i pozwala na optymalną redukcję kosztów jej utrzymania. Dlatego projektując powłokę budynku warto już teraz postawić na produkty renomowanych dostawców, którzy oferują technologie jutra.


Pasywny budynek jednorodzinny z oknami Schüco Alu Inside
Fot. Schüco

Kompleksowa wizja budynku przyszłości

Zmiany zachodzące w prawodawstwie to dla sektora budowlanego nie tylko wyzwanie, lecz również szansa na tworzenie obiektów bardziej przyjaznych człowiekowi i naturze. Dostępne w ofercie Schüco systemy ultraciepłych okien, drzwi i fasad dzięki swoim doskonałym parametrom cieplnym nie tylko pozwalają spełnić wymagania roku 2021, lecz także oferują inteligentne funkcje i doskonały design. Aluminiowe okna z serii Schüco AWS 90+.SI, oprócz współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uw nawet 0,8 W/m2K, oferują inteligentne funkcje sterowania. Stolarka zaopatrzona w mechatroniczne okucia Schüco TipTronic SimplySmart w połączeniu z systemem zarządzania budynku umożliwia np. zaprogramowanie nocnego schładzania. System fasadowy Schüco FWS 35 PD pokazuje, że pasywne parametry cieplne mogą iść w parze z transparentnym, bardzo lekkim designem. Stabilna konstrukcja o minimalnej szerokości czołowej zaledwie 35 mm pozwala na montaż bardzo ciepłych, potrójnych pakietów szybowych o właściwościach antyrefleksyjnych. Oferta ultraciepłych systemów okiennych Schüco z PVC-U również obejmuje propozycje znajdujące zastosowanie w budownictwie niskoenergetycznym i pasywnym. W unikatowym, siedmiokomorowym rozwiązaniu Schüco Alu Inside zastosowano opatentowaną metodę łączenia ciągłych, aluminiowych wzmocnień, która pozwala wyeliminować mostki termiczne. Dzięki temu profil osiąga znakomitą wartość współczynnika przenikania ciepła Uf=0,74 W/m2K.

Zdjęcie główne:
Budynek biurowy z przeszkleniami w niskoenergetycznym systemie fasadowym Schüco FWS 60 CV
Fot. Schüco
Schüco - Systemowe rozwiązania okien, drzwi, fasad i produktów solarnych

Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco International KG tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając szczególną uwagę na człowieku i jego potrzebie pozostawania w harmonii z naturą i technologią.

Spełnieniu najwyższych wymagań w zakresie wzornictwa, komfortu i bezpieczeństwa towarzyszy efektywność energetyczna, przyczyniająca się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej trzy oddziały - Konstrukcji Aluminiowych i Stalowych, Konstrukcji z PVC-U i Nowych Energii dostarczają szerokiej gamy produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Firma Schüco, z ponad 5 000 pracownikami oraz 12 000 firm partnerskich, aktywnie działa w 78-u krajach na całym świecie. W 2012 roku osiągnęła roczny obrót na poziomie 1,8 miliarda Euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl

źródło: Schüco