PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
Artykuły
2020-06-03
Szkło w energooszczędnym budownictwie
Najnowszy raport opublikowany przez Glass For Europe „Potencjalny wpływ szkła na oszczędność energii i redukcję emisji CO2" nie pozostawia wątpliwości odnośnie roli szklenia w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie.
2016-02-08
Pod ochroną szkła
Powodzeniem i rosnącą popularnością cieszą się m. in. złożone systemy szklane chroniące przed włamaniami, ostrzałem, a nawet wybuchami używane w różnych ...
2015-11-12
Ekoprojektowanie - jak przemysł może chronić środowisko
Używanie produktów zawierających aluminium, zarówno niepowlekane jak i anodowane, nie powoduje zagrożenia dla środowiska czy zdrowia ...
2015-01-26
Rosną zatory płatnicze w branży budowlanej
W listopadzie 2014 roku ponad 5 200 firm z branży budowlanej przeterminowało swoje płatności wobec kontrahentów na łączną kwotę ponad 292 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego stanowi to wzrost kwoty zadłużenia o blisko 25 proc.
2014-09-24
Ile kosztuje dom energooszczędny?
Najlepiej zadbać o energooszczędność już na etapie projektowania, ponieważ wtedy nakłady są kilku lub nawet kilkunastokrotnie niższe niż koszty późniejszej termomodernizacji.
2014-05-30
Jak wybudować dom tani w eksploatacji?
Planując rozmieszczenie okien trzeba uwzględnić ich położenie względem stron świata i zależnie od tego dobrać odpowiednie typy o optymalnych parametrach.
2014-02-24
Bezpieczne dla zdrowia i środowiska wykończenie wnętrz – panel dyskusyjny z udziałem ekspertów kampa
Dostęp światła naturalnego do pomieszczeń jest jednym z najistotniejszych czynników warunkujących jakość życia. Jego duży wpływ na zdrowie zauważa aż 85% ankietowanych, biorących udział w badaniu sondażowym Znaczenie zdrowotne światła dziennego w domu w świadomości Polaków1.
2014-02-10
Pokaż mi swój dom, a powiem ci, czy będziesz zdrowy
Z badania opinii publicznej wynika, że co trzeci Polak chciałby mieć większą liczbę lub powierzchnię okien w swoim mieszkaniu, aby zwiększyć dostęp do naturalnego światła
2013-12-20
Ile kosztuje energooszczędność?
Około 5,5 tysiąca zł kosztuje dodatkowa warstwa izolacji ścian zewnętrznych i dachu w budowanym domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 182 m2, gwarantująca zmniejszenie opłat za ogrzewanie o ponad 700 złotych rocznie. Eksperci kampanii Energooszczędność w moim domu przekonują, że zmiana choćby jednego elementu w projekcie budynku może pozytywnie wpłynąć na jego efektywność energetyczną.
2013-11-12
Wymóg certyfikacji w zamówieniach publicznych
Uniwersytet Jagielloński od wykonawców oczekuje certyfikacji budowli zgodnej ze standardem BQS. Zamówienia publiczne na realizację inwestycji budowlanych angażują znaczne środki finansowe.
2013-08-28
Jak sprawdzić, ile zapłacimy za ciepło w nowym mieszkaniu lub domu?
Koszt ciepła potrzebnego do ogrzania budynku ma największy udział w opłatach eksploatacyjnych domu czy mieszkania. Kupując nowe lokum warto wybrać takie, które zaprojektowano i wykonano zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz z wykorzystaniem energooszczędnych rozwiązań, eliminujących niepotrzebne straty ciepła. Jak sprawdzić i porównać poziom energochłonności naszego przyszłego mieszkania lub domu, podpowiadamy w ramach kampanii Energooszczędność w moim domu.
2013-08-22
Jak zbudować DOM ENERGOOSZCZĘDNY?
Według danych statystycznych, najbardziej kosztowną pozycją w rocznym budżecie przeciętnego gospodarstwa domowego jest ogrzewanie pomieszczeń, które pochłania prawie 50% wszystkich wydatków na energię i stanowi od 15 do 20% ich dochodu. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie! Wydatki te można łatwo ograniczyć budując domy energooszczędne, o zapotrzebowaniu na energię użytkową ponad połowę niższym niż w tradycyjnym budynku.
2013-08-13
Inteligentny dom zużywa mniej energii
Nowoczesne technologie i automatyzacja procesów towarzyszą nam nie tylko w pracy, ale też w domu.
2013-08-08
Technologie solarne z wykorzystaniem szkła w certyfikacji LEED
Systemy solarne umieszczone na elewacjach konwertują darmową energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną.
2013-08-01
Rola budownictwa w podróży do niskoemisyjnej Polski
Dwa kierunki rozwoju polskiego budownictwa energooszczędnego, zaprezentowane w raporcie 2050.pl – podróż do niskoemisyjnej przyszłości , pokazują, jak dużą rolę dla podniesienia standardów energetycznych budynków i ograniczenia zużycia energii w gospodarce odgrywa proaktywna polityka publiczna. Autorzy raportu przekonują, że przy wsparciu ze strony państwa, społeczeństwo osiągnie znacznie większe korzyści ekonomiczne, środowiskowe i zdrowotne.
2013-07-22
Energooszczędność w domu – moda czy konieczność?
W Polsce wciąż dominuje przekonanie, że budownictwo energooszczędne jest droższe od tradycyjnego, co zniechęca deweloperów do realizacji inwestycji ...
2013-06-24
Certyfikat odpowiedzialności – systemy Aluprof pomagają troszczyć się o środowisko
Tym co odróżnia inwestycje certyfikowane od tradycyjnych, jest troska o jakość warunków ...
2013-04-15
Dom energooszczędny – inwestycja w zdrowie i komfort
Dla 47% uczestników ogólnopolskiego sondażu Energooszczędność w moim domu zmniejszenie kosztów utrzymania jest najważniejszą korzyścią wynikającą z mieszkania w domu energooszczędnym.
2013-02-14
Cały świat oszczędza…energię
Budowa domów niskoenergetycznych to ogromny wkład w oszczędności poczynione w ograniczenie zużycia energii.
2013-02-13
Dlaczego warto wykonać termoizolację budynku?
Termomodernizacja budynku, najszybciej zmniejsza zapotrzebowanie na energię, a jednocześnie pozwala ograniczyć emisję spalin.